termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Poradnik

Prezent dla roczniaka – jakie zabawki będą wspierać rozwój dziecka?

Obecnie sklepowe półki aż uginają się od ciekawych zabawek przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Mając do wyboru ofertę sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, możemy wybierać w tysiącach propozycji. Paradoksalnie nie ułatwia to jednak podjęcia decyzji. Jeśli zależy nam na tym, by mądrze wybrać prezent dla najmłodszego członka rodziny, powinniśmy poszukać zabawki, która zaciekawi malucha, wspierając jednocześnie jego rozwój. Warto zainwestować w estetyczne zabawki o ciekawym designie – ucieszą one nie tylko samego malucha, ale także jego rodziców.

Zabawki rozwijające motorykę dużą

Ruch – to właśnie roczniaki lubią najbardziej. Dzieci, które skończyły pierwszy rok życia, uwielbiają doskonalić umiejętność chodzenia i biegania, dlatego jako prezent dla nich doskonale sprawdzą się pchacze, jeździki i zabawki, które można ciągnąć na sznurku.

Sortery, klocki i układanki

Dzieci w wieku kilkunastu miesięcy sprawnie posługują się chwytem pęsetowym, są w stanie ułożyć prostą układankę i zbudować wieżę z kilku klocków. Miesiące przypadające po ukończeniu pierwszego roku życia to również okres sensytywny na naukę rozpoznawania kolorów i kształtów. Doskonałym prezentem, który będzie wspierał dzieci w osiąganiu powyższych „kamieni milowych” w ich rozwoju są różnego rodzaju sortery – najlepiej klasyczne, z geometrycznymi figurami w różnych barwach. Roczniakowi przydadzą się również proste klocki – np. drewniane, a także nieskomplikowane puzzle czy układanki złożone z kilku elementów.

Instrumenty muzyczne

Roczne maluchy uwielbiają samodzielnie tworzyć „muzykę”, dlatego ogromną radość sprawi im prosty instrument muzyczny – oczywiście w bezpiecznej wersji dostosowanej do wieku dziecka. Dobrym pomysłem na prezent będzie więc bębenek, pianinko dla najmłodszych, cymbałki, dzwonki lub marakasy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kupując prezent dla roczniaka, musimy zwracać uwagę na bezpieczeństwo wybranej przez nas zabawki – maluszki łatwo mogą zrobić sobie krzywdę, dlatego zawsze należy sprawdzić oznaczenie kategorii wiekowej, dla jakiej dany produkt dla dzieci jest przeznaczony. Towary dla najmłodszych muszą być wyprodukowane bez użycia szkodliwych substancji, nie powinny mieć również ostrych krawędzi czy drobnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.

https://zdrowe-miesnie.pl/