termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Poradnik Uroda Zdrowie

Płatki jaglane: dlaczego warto włączyć je do diety?

Są wartościowym dodatkiem do naszej diety oraz źródłem wielu cennych dla naszego organizmu składników odżywczych. Płatki jaglane mogą wspierać nas w codziennej walce o utrzymanie dobrej formy, a regularne sięganie po taki dodatek każdemu z nas może przynieść sporo korzyści.

Co warto wiedzieć na ten temat?

Płatki jaglane to wartościowy dodatek do menu, ceniony przede wszystkim ze względu na zawartość witamin z grupy B. Witaminy z tej grupy mają ogromny wpływ na stan naszego układu nerwowego, a zdrowa dieta z ich udziałem pomaga nam uniknąć problemów związanych z rozdrażnieniem, brakiem koncentracji czy osłabieniem pamięci. Cennym składnikiem odżywczym, który pojawia się w tych płatkach w większych ilościach, jest witamina E. Dzięki tej substancji można skuteczniej walczyć z wolnymi rodnikami oraz z procesem starzenia się. Co jeszcze znajdziemy w płatkach jaglanych? Sporo minerałów, takich jak magnez, cynk czy żelazo. Każdy z tych składników ma ogromny wpływ na to, jak funkcjonuje nasz organizm oraz na to, jak się czujemy. Płatki jaglane mogą się dodatkowo pochwalić sporą ilością lecytyny – substancji, która z jednej strony skutecznie wspiera nasz mózg i ułatwia nam zapamiętywanie, z drugiej pomaga nam walczyć z tak groźnym problemem, jakim jest zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu.

A w jaki sposób możemy włączyć płatki jaglane do swej diety?

Możliwości jest sporo. Mogą się one świetnie sprawdzić jako dodatek do jogurtów, można też nimi posypać ulubioną sałatkę lub kanapkę. Bez względu na to, w jaki sposób wykorzystamy moc płatków jaglanych, jedno jest pewne – zdrowa dieta z ich udziałem każdemu z nas wyjdzie na dobre.

zdrowiewruchu.pl