Baseny termalne w Polsce i za granicą

0
2758
Baseny termalne w Polsce i za granicą

Moda na baseny termalne trwa w najlepsze, a atrakcje tego typu przyciągają turystów niczym magnes. Gdzie warto się wybrać, by miło spędzić czas, a jednocześnie poprawić stan swego zdrowia?

Polskie baseny termalne: Szaflary

Dla tych, którzy stawiają na kąpieliska termalne, atrakcyjnym kierunkiem wyjazdu mogą się okazać Szaflary. Tu, w niewielkiej odległości od Nowego Targu i Zakopanego, czekają na gości aż cztery baseny termalne, w których znajduje się woda schłodzona do 30-38 stopni. Ponieważ woda ta jest zmineralizowana, kąpiele w tych basenach mogą każdemu z nas przynieść wiele korzyści. Dla kogo termy w Szaflarach będą dobra propozycją? Takie kąpieliska termalne, jak to w Szaflarach, może się okazać idealnym miejscem dla osób walczących z chorobami mięśni i stawu. Baseny termalne w Szaflarach powinni też odwiedzić ci, którzy borykają się z chorobami skóry. Dla każdego z nas, bez względu na stan zdrowia, pobyt w tym miejscu stanie się wspaniałą przygodą i ciekawą formą spędzania czasu w aktywny sposób. A że panuje tu wspaniała atmosfera, każdy z nas będzie się tu mógł skutecznie zrelaksować.

Słowacja – raj dla miłośników basenów termalnych

Gorące źródła oraz baseny termalne – oto atrakcje, dzięki którym Słowacja jest coraz chętnej wybieranym kierunkiem wypraw. Gdzie warto się wybrać? Jakie obiekty warto uwzględnić w programie swej wycieczki po tym kraju?
Słowackie termy to przede wszystkim tak znane i popularne ośrodki, jak ten w Pieszczanach. Wiadomo, że z tutejszych źródeł chętnie korzystali już starożytni Rzymianie, a dzieje tutejszego uzdrowiska liczą sobie ponad 200 lat. Historią sięgającą XVII wieku może się pochwalić inny, równie znany ośrodek – Bardiejowskie Kąpiele. To uzdrowisko, ze względu na położenie w pobliżu granicy, cieszy się sporą popularnością wśród turystów z Polski. Wczasy na jego terenie są zalecane przede wszystkim tym, którym dokuczają problemy związane z trawieniem oraz z układem oddechowym. Innym kurortem, wymarzonym dla miłośników termalnych kąpieli, są Turczańskie Cieplice. W tej miejscowości wodę do leczniczych zabiegów wykorzystywano już w XV stuleciu, przy czym w gronie goszczących tu pacjentów dominują ci, którzy zmagają się z chorobami układu trawiennego, moczowego oraz z nerwicami. Pobyt w tym miejscy wyjdzie też na dobry tym, którym życie utrudniają problemy ginekologiczne oraz schorzenia narządów ruchu. W Szklanych Cieplicach na gości czeka aż dwanaście źródeł geotermalnych, dzięki którym w miejscowości tej można z powodzeniem leczyć schorzenia narządów ruchu oraz nerwice. W rejonie Liptowskiego Mikulasza wielką popularnością cieszy się z kolei ośrodek w Beszeniowej. Turystycznym hitem, z którego tak dumna jest Słowacja, jest też park Tatralandia. Ten kompleks to częsty cel wycieczki dla polskich turystów, których tu nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here