termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

jak samemu obciąć włosy
Lifestyle Poradnik Uroda

Jak samemu obciąć włosy nie niszcząc ich?

Korzystanie z profesjonalnych usług fryzjerskich wymaga odwiedzin salonu fryzjerskiego. Im bardziej skomplikowana jest fryzura czy zabiegi fryzjerski tym będzie trzeba zapłacić większe pieniądze. Alternatywą może być decydowanie się na samodzielne obcięcie włosów. Sprawdź, jak samemu obciąć włosy!

Czym i jak samemu obciąć włosy?

Jeśli chce się samodzielnie wykonać podcinanie włosów niezbędne jest posiadanie odpowiednich akcesoriów. Do takich zaliczyć trzeba:

  • nożyczki do włosów
  • grzebień fryzjerski
  • gumki do włosów

Nożyczki fryzjerskie

Wybierając nożyczki fryzjerskie warto postawić na takie, które są wykonane z odpowiednich materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na wyroby wykonane, co najmniej ze stali nierdzewnej. Jest to materiał, który można doskonale naostrzyć. Dodatkowo cechuje się zarówno twardością, jak też dużą wytrzymałością. W ten sposób podczas podcinania włosów nie będzie się ich miażdżyło, ale będzie można podciąć każdy włos w sposób, który nie naruszy jego struktury. Gdy chce się właściwie wykonać podcięcie włosów warto wyposażyć się w profesjonalne nożyczki. Przede wszystkim takie nożyczki są specjalnie przystosowane do podcinania włosów. W ten sposób nie powodują, choćby urywania końcówek, ale skutecznie je skracają, co ogranicza występowania takiego efektu jak rozdwojone końcówki.

Nawet bardzo ostre nożyczki, które nie są specjalnie przystosowane do podcinania włosów nie są w stanie zapewnić odpowiedniego efektu. Nożyczki fryzjerskie są doskonałą inwestycją, która sprawdzi się nawet podczas podcinania samych końcówek. Przy ich wykorzystaniu można dokonywać szybkich oraz precyzyjnych cięć.

Grzebień fryzjerski

Kolejnym produktem, który jest niezbędny do wykonania domowego podcinania włosów jest grzebień. Fryzjerski grzebień nie jest dużym wydatkiem, a będzie w stanie zapewnić znacznie wygodniejsze rozczesywanie włosów. Pozwala to znacznie skrócić czas, w którym będzie się przygotowywało włosy do podcinania. Odpowiednio rozstawione ząbki sprawiają, że włosy można dobrze rozczesać. Jednocześnie we fryzjerskich grzebieniach znajduje się szpikulec, który pozwala na wykonanie przedziałków.

Gumki do włosów

Wbrew pozorom wybór odpowiednich gumek to włosów to podstawa. Nie tylko przy podcinaniu włosów, ale w naszym codziennym życiu. Z pewnością praktycznie każdego dnia spinasz włosy w kucyk lub koka. Wybór dobrej gumki sprawia, że nie niszczysz końcówek ani stryktury pasm. Niestety, mało osób zdaje sobie z tego sprawę. Tradycyjne, materiałowe gumki z metalowymi skuwkami to najgorszy wybór! Najlepiej jest postawić na popularne gumki scrunchie. Dla włosów najdelikatniejszy materiał to jedwab. Gumki z jedwabiu są jednak dość drogie. Tańszym zamiennikiem, który też warto wybrać, będzie welur.

jak samemu obciąć włosy

Jak samemu obciąć włosy? Najprostsze metody

Najłatwiej jest samodzielnie wykonać podcinanie końcówek. Można zawsze sprawdzić jak samemu obciąć włosy poprzez zapoznanie się z poradnikami w formie video. Taki zabieg bez wprawy znacznie łatwiej wykonasz, gdy włosy są przynajmniej zwilżone. Można je też umyć, na przykład tym sposobem: https://www.termabialka.pl/mycie-wlosow-odzywka-a-kondycja-wlosow/. Jednocześnie włosy do podcinania końcówek trzeba rozczesać. Dokładne rozczesanie włosów ma duże znaczenie, gdyż pozwala na ograniczenie pojawiania się nierówności, które mogą utrudniać podcinanie włosów.

Rozczesane na prosto włosy można związać z kucyk. Idealnie nadają się do tego gumki. To sposób na to, jak samemu obciąć włosy, które będą idealnie przylegały do głowy. Nie będą one odstawać, co ma duże znaczenie w zakresie ułatwienia dokonania poszczególnych cięć. Jeśli cięcia wykonuje się po raz pierwszy można zastosować gumki również do wyznaczenia linii cięć. Jednak, gdy posiada się już wprawę nie jest to konieczne. Nie zawsze za pierwszym razem uda się zniwelować wszystkie nierówności. Wówczas niezbędne jest po ponownym rozczesaniu włosów można ponownie wykonać kucyk, co pozwala na wygodne obcięcie wszystkich wystających włosków.

Jak wycieniować włosy w domu?

Nieco trudniejszym zabiegiem fryzjerskim jest wykonywanie cieniowania włosów. Oprócz wiedzy, jak samemu obciąć włosy, warto znać też niektóre triki. Wykonanie cieniowania powinno odbywać się przy wilgotnych pasmach. Zastosować można w tym celu między innymi odżywki. Do wykonania cieniowania włosów również wykonuje się kucyk. Jednak wstępnie niezbędne jest zrealizowanie bardzo dokładnego rozczesania włosów, co pozwala wyrównać wszystkie nierówności. Przy cieniowaniu przygotowanych już włosów powinno się stosować minimalne przycinanie. Po każdym, małym cięciu warto jest sprawdzać efekt. Dzięki temu ocenimy, czy włosy trzeba dodatkowo podciąć. Większe cienia można wykonywać, czy posiada się już doświadczenie w zakresie cieniowania. Pozwala to unikać sytuacji, gdy włosy podetnie się nadmiernie. Nie można tego cofnąć, gdyż na odrośnięcie włosów trzeba będzie poczekać, więc warto uważnie realizować cieniowanie włosów.

Sprawdź także, jaką masz porowatość włosów: https://blogmakijaz.pl/jak-prawidlowo-okreslic-porowatosc-wlosow/.

jak samemu obciąć włosy

To już wszystko, co musisz wiedzieć! Teraz pora sprawdzić teorię w praktyce. Najlepiej podejdź do tego na spokojnie i z rozwagą. Choć na początku może Ci się to wydawać trudne, to wystarczy odrobina wprawy i wszystko pójdzie sprawnie! Spróbuj swoich sił i zobacz, że naprawdę można zrobić to samemu!