termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Uroda

Mycie włosów odżywką a kondycja włosów

Jeśli włosy mają się wyjątkowo prezentować wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowe w pielęgnowaniu włosów jest zapewnianie im substancji odżywczych, które wpływają na właściwy rozwój włosów oraz na ich wygląd. Choć zwykle myjemy głowę szamponem, to możemy wypróbować także inną metodę. Mycie włosów odżywką ma sens i warto to przetestować!

Kiedy warto myć włosy odżywką?

Stosowania odżywek sprawdza się szczególnie, gdy pielęgnacja dotyczy włosów:

  • suchych
  • zniszczonych
  • łamliwych

Dodatkowo odżywki są polecane, gdy stosowało się między innymi takie zabiegi jak farbowanie czy trwała ondulacja. Podobnie jest w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów fryzjerskich na włosach. Natomiast stosowanie odżywek nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku włosów, które są skłonne do przetłuszczania się.
Stosowanie odżywek ma na celu przeciwdziałanie negatywnemu wpływowi, który może pojawiać się przy stosowaniu szamponów, które mogą mieć efekty przesuszające, a nawet drażniące skórę. Dodatkowo odżywki są w stanie zapewnić skuteczne oczyszczanie skóry głowy. Takie oczyszczanie jest łagodne, gdyż odżywki nie zawierają silnie działających substancji myjących. W ten sposób można mieć pewność, że stosowanie takich kosmetyków nie powodują podrażnienia skóry głowy.

Mycie włosów odżywką ma sens wtedy, gdy nie mamy problemów z przetłuszczaniem się skóry głowy. Co więcej, mycie włosów odżywką na długości ma sens zawsze! Nie ma potrzeby rozprowadzania szamponu poza obszar głowy. W momencie, gdy spłukujemy go z naszej skóry, spływając razem z wodą myje włosy na długości. To w zupełności wystarcza!

Rodzaje odżywek do mycia włosów – równowaga PEH

Choć nie zawsze jest to wprost napisane na odżywce, to każda należy do innej grupy. Ogólnie wyróżnia się trzy typy. Wszystkie wchodzą w skład równowagi PEH.

P – PROTEINY

E – EMOLIENTY

H – HUMEKTANTY

Odżywki dobiera się do włosów na podstawie ich porowatości. Więcej o niej przeczytasz na stronie: https://blogmakijaz.pl/jak-prawidlowo-okreslic-porowatosc-wlosow/. Warto mieć w swojej kosmetyczce każdy rodzaj odżywki, aby móc reagować na to, czego akurat potrzebują nasze włosy. Wtedy będą zawsze w idealnej kondycji.

Korzyści z mycia włosów odżywką

Wykorzystywanie, podczas mycia włosów, odżywek pozwala realizować zabieg, który jest w stanie zapewnić głębokie nawilżenie włosów, ułatwienie ich rozczesywania, ograniczenie elektryzowania się. Po zastosowaniu odżywek można zmiękczyć włosy, co ułatwia ich układanie się. Jednocześnie włosy są w stanie uzyskać estetycznie prezentujący się połysk. Jednak najważniejsze jest uzyskanie wzmocnienia włosów. Ograniczyć można takie efekty, jak występowanie stanów zapalnych w mieszkach włosowych, które mogą pojawiać się w wyniku mycia skóry głowy. Włosy w takiej sytuacji stają się bardziej podatne na uszkodzenia pod pływem działania zarówno czynników zewnętrznych, jak też dostających się do skóry głowy wolnych rodników.

Różne zabiegi wykonywane na włosach mogą zwiększać ryzyko występowania uszkodzeń. Włosy mogą stać się rzadsze, a także bardziej kruche. Dłuższy czas, w którym włosy są osłabione może prowadzić również do nadmiernego ich wypadania. Wówczas zastosowanie odżywek pozwala wzmocnić proces odbudowy włosów, choćby po intensywnie realizowanych zabiegach farbowania. Sprawdź także inne metody mycia włosów tutaj: https://blogmakijaz.pl/na-czym-polega-metoda-omo/.

mycie włosów odżywką

Jakie odżywki stosować?

Decydować można się na różnorodne typy odżywek do włosów. Postawić można zarówno na dostępne w drogeriach produkty kosmetyczne, jak też takie, które oferowane są przez apteki. Oczywiście w zależności od wyboru odżywki można spotkać się z odmiennymi warunkami cenowymi, ale również efektami po zastosowaniu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na wysokiej jakości, bardziej kosztowne odżywki, które jednak gwarantują bardzo dużą skuteczność w zakresie oddziaływania na skórę głowy. Innym rozwiązaniem może być postawienie na odżywki, które opierają się na naturalnych składnikach. Takie produkty to nie tylko wyroby profesjonalnie produkowane. Zdecydować można się w tym względzie na wyroby, które mogą być zastosowane jako alternatywa do kosmetyków. Do takich produktów można zaliczyć, choćby naturalne olejki, które pozwalają nadać włosom atrakcyjny połysk.

Mycie włosów odżywką a efekty

Jeśli efekty, które chce się uzyskać po zastosowaniu odżywki nie muszą być natychmiastowe wówczas postawienie na naturalne produkty może być wystarczające. W tym względzie mycie włosów odżywką pozwala uzyskać mniejsze efekty, co można uzyskać choćby poprzez stosowanie octu jabłkowego. Tego typu wyroby są w stanie zapewnić między innymi stymulowanie przepływu krwi, która intensywniej dostaje się do korzeni włosów. Pozwala to wpływać bezpośrednio na naturalne tempo wzrostu włosów. Oczywiście profesjonalne odżywki są w stanie zapewnić kompleksowe działanie, co pozwala w jednym momencie uzyskać różnorodne efekty. Obejmować to może między innymi eliminowanie mikroorganizmów, które mogą mieć negatywny wpływ na mieszki włosowe. W tym względzie warto zapoznać się z różnymi produktami kosmetycznymi pod kątem składu, co pozwala znacznie lepiej dopasować odżywkę do konkretnych potrzeb.