Sport, Rekreacja, Zdrowie

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Sauna w Twoim domu
Porady Uroda

Sauna we własnym domu – czy to możliwe?

Nie musisz wyjeżdżać do drogiego hotelu czy Spa by zaznać spokoju i relaksu w saunie. Bez problemów możesz ją zainstalować w domu. Ważne tylko, by wykonać to umiejętnie by sauna prawidłowo spełniała swoje funkcje.

Koszty montażu sauny

Koszt zamontowania sauny fińskiej to wydatek około 9 tysięcy złotych. Do jej umieszczenia w domowych pieleszach nie potrzeba również zbyt wiele metrów. Wystarczy dwa lub trzy metry kwadratowe i gotowe. Prace montażowe trwają maksymalnie 2-3 dni, a najlepiej zabierać się za montowanie sauny w trakcie remontu.

Gdzie umieścić saunę?

Saunę można postawić prawie wszędzie. Najlepiej jednak, gdyby była umieszczona w pomieszczeniu z którego można bezpośrednio wyjść na taras czy do ogrodu. Można zaadaptować nieużywany niewielki pokoik, czy dużą garderobę z której rzadko, lub prawie wcale nie korzystamy.

ABC wentylacji sauny

Zła wentylacja pomieszczenia w którym umieszczona jest sauna doprowadzić może do powstania wilgoci, a nawet pleśni, dlatego ważne jest by powietrze wokół kabiny sauny mogło bez przeszkód swobodnie przepływać. Sauna nie może być umieszczona bardzo blisko ściany, między ścianą, a sauną powinien znajdować się co najmniej 10 centymetrowy odstęp. Najlepiej, gdyby pomieszczenie w którym montujemy saunę miało przynajmniej jedno duże okno.

Prócz tego, nie możemy zapomnieć o dostosowaniu pomieszczenia do sauny i umieszczenia w nim przyłącza wodnego, a także odpływu do kanalizacji, aby w pełni i na długo cieszyć się z małego domowego luksusu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.