termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Poradnik Zdrowie

Ból zatok: co można zrobić?

Ból zatok może każdemu z nas utrudnić życie. W jaki sposób można walczyć z tą przypadłością? Oto garść porad dla tych, którzy z takim problemem muszą się borykać dość często.

Stan zapalny

Ból zatok to efekt stanu zapalnego, doprowadzającego do sytuacji, w której wąskie połączenie pomiędzy zatokami a jamą nosową zostaje zablokowane. Ma to istotny wpływ na ciśnienie w zatokach, co z kolei staje się główną przyczyną bólu. Objawy zapalenia zatok są uciążliwe i wiążą się z gorączką, obrzękami nosa oraz pojawieniem się w nim gęstej wydzieliny, skutecznie utrudniającej oddychanie.

Co można zrobić?

Osoby, którym zapalenie zatok utrudnia życie, powinny zadbać o to, by możliwie jak najwięcej czasu spędzać tam, gdzie powietrze jest świeże, a powietrze – czyste. Im mniej toksyn i szkodliwych substancji w naszym otoczeniu, tym lepiej dla nas i naszych zatok. Warto też skorzystać z tych środków, które pomogą nam w naturalny sposób uporać się ze stanem zapalnym zatok i złagodzić jego objawy. Ból zatok można zwalczać m. in. za pomocą czosnku i jeżówki, świetnym lekiem na problemy z zatokami może się też okazać gorzknik kanadyjski. W walce z bólem pomocne będą też takie zabiegi, jak inhalacje z pary wodnej oraz zimne kompresy, przykładane za objęte stanem zapalnym zatoki. Te proste metody mogą nam pomóc w walce o odzyskanie dobrej formy i sprawić, że bóle zatok i problemy z oddychaniem przestaną nam sprawiać tak wiele kłopotów.

zdrowezatoki.pl