termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

wybór wzoru tatuażu
Poradnik Uroda

Najważniejsze zasady wyboru i wykonania tatuażu

Ozdabianie swojego ciała tatuażami staje się coraz bardziej popularne oraz społecznie akceptowalne. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które uchronią nas przed popełnieniem sporego błędu. Tatuaż jest pamiątką na całe życia, a w wielu przypadkach jego usunięcie jest bardzo kosztowne lub niemożliwe. Dlatego decydując się na jego wykonanie powinniśmy zwrócić uwagę na salon, do którego się wybierzemy. Musi być czysty a używane w nim narzędzia jednorazowe lub wysterylizowane. Kierować powinniśmy się jakością jaką oferuje a nie niską ceną. Jest to ważne, bo źle wykonany tatuaż może nasz oszpecić oraz generować kolejne koszty, które wydamy na jego poprawę.

Wybór wzoru tatuażu

Kolejną rzeczą jest wybór wzoru. Większość salonów posiada gotowe szkice lub oferuje możliwość indywidualnego wykonania projektu. Wybierając wzór powinniśmy zwrócić uwagę na jego ponadczasowy wymiar oraz odzwierciedlenie naszej osobowości. Unikajmy, więc tatuowania imienia swojej drugiej połówki, przekonań politycznych czy innych rzeczy, które mogą ulec zmianie. W końcu tatuaż będzie towarzyszył nam przez całe życie, a jak wiadomo ludzie się zmieniają. Dodatkowo trzeba pamiętać, że kolorowe tatuaże są trudniejsze do usunięcia, a czasem wręcz niemożliwe. Warto też zwrócić uwagę na miejsce, które chcemy ozdobić. Pomimo, że tatuaże są coraz częściej akceptowane przez pracodawców to niewłaściwy wzór może znaczącą wpłynąć na naszą karierę oraz obniżyć naszą wiarygodność. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie go w miejscu, które możemy w razie potrzeby zakryć.

Co kiedy tatuaż nam się nie spodoba lub znudzi?

W dzisiejszych czasach tatuaże są w modzie, a wiadomo, że moda z upływem czasu się zmienia i trudno przewidzieć jaka będzie za następnych kilka czy kilkanaście lat. Decydując się na tatuaż musimy pamiętać o tym, że taka ozdoba naszej skóry jest trwała. Oczywiście w każdej chwili można zafundować sobie tatuaż zakrywający. Należy jednak wiedzieć o tym, że tatuaż tuszujący w jest większy od tego, którego chcemy się pozbyć. Zawsze możemy też skorzystać z laserowego usuwania tatuażu, chociaż większość decyduje się na tatuaże pokrywające ze względu na cenę i sam fakt, że tatuaż dla osób które się na niego zdecydowały, jest częścią ich samych. Trwałe rysunki na skórze dla wielu osób są bardzo prywatnymi dziełami sztuki na które świadomie się decydują. Jednak zdarza się i tak, że wykonanie tatuażu pozostawia wiele do życzenia i nie odpowiada naszej wyobraźni, a wtedy nie jesteśmy zadowoleni z tatuażu i chcemy go poddać przeróbce. Nierzadko bywa i tak, że decydując się na tatuaż zakrywający chcemy pozbyć się wspomnień i myśli o osobie, która była nam kiedyś bliska. Cover – up z pewnością uwolni nas od niechcianego tatuażu. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, żeby wykonawca tatuażu był profesjonalistą. Tylko osoba kompetentna sprawić może, że będziemy zadowoleni z wykonania jej pracy.