termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

poduszka
Porady

Jaki wpływ na zdrowy sen ma poduszka?

Zdrowy sen to jeden z najbardziej istotnych czynników życia. Wpływa on regenerująco zarówno na siły fizyczne, jak i umysłowe człowieka, gwarantuje jego sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Co przyniesie spokojny, relaksujący sen? Chłodna, wywietrzona sypialnia, łóżko z wygodnym materacem i kołdrą i… właśnie poduszka.

Czym kierować się w przy wyborze poduszki?

Odpowiednio dobrana poduszka pozwala na naturalne ułożenie kręgosłupa bez zbytniego obciążenia poszczególnych kręgów. Stanowi ona bowiem podparcie dla kręgosłupa szyjnego i decyduje o prawidłowo zachowanej jego krzywiźnie. Wielkość i twardość poduszek powinna być uzależniona od preferowanej pozycji podczas snu, od budowy ciała, wzrostu i wagi, oraz od takich rozmiarów, jak rozstaw ramion, oraz długość mierzona od podstawy szyi do łopatki. Tym sposobem nie można jednoznacznie podać wzoru uniwersalnej, idealnej poduszki. Jest to cecha ustanawiana indywidualnie. Można jednakże określić zasady wyboru dobrej poduszki. Przy ułożeniu ramion na materacu i podparciu szyi przez poduszkę, twarz powinna być skierowana równolegle do sufitu, nie może odchylać się ani na klatkę piersiową, ani do tyłu. W pierwszym przypadku świadczy to, że poduszka jest za wysoka i za twarda, w drugim – za niska i zbyt miękka. Natomiast przy ułożeniu na boku, odcinek szyjny kręgosłupa musi spoczywać na poduszce w linii prostej. Przechylenie głowy w stronę materaca pokazuje, że poduszka jest za miękka i zbyt niska, przy odchyleniu do góry – za twarda i za wysoka.

Równie istotnym jak wielkość i twardość poduszki jest jej wypełnienie. Głęboki i zdrowy sen na pewno zagwarantują poduszki z naturalnym wypełnieniem oferowane przez sklep Zdrowy Sen – https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/.

Co cechuje poduszki z naturalnym wypełnieniem?

Podstawowym wkładem do poduszki z naturalnym wypełnieniem jest łuska gryki pochodząca z ekologicznych upraw. Dodatkiem mogą być ziarna gorczycy i zioła, jak rumianek czy lawenda. Wszystkie wykazują duże działanie prozdrowotne. Łuska gryki ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne, cechuje się zdolnością regulacji temperatury i blokady pola magnetycznego. Gorczyca okazuje się pomocna w usuwaniu takich dolegliwości, jak bezsenność i zmęczenie. Lawenda i rumianek, o działaniu uspokajającym i wyciszającym, łagodzą stres, relaksują, rozluźniają mięśnie i wpływają na złagodzenie objawów reumatycznych. Dodatkiem do poduszek z naturalnym wypełnieniem często jest również bursztyn bałtycki – składnik o nieocenionych wartościach leczniczych.

Cechą dodatnią poduszki z naturalnym wypełnieniem jest możliwość samodzielnej regulacji grubości. Niewątpliwą zaletą jest również łatwość idealnego dopasowania się do kształtu głowy i szyi. Wsyp wypełnienia i poszewka są z materiałów bawełnianych i zaopatrzone w suwak, co sprzyja zachowaniu ich czystości i estetyki. Nie bez znaczenia jest również szeroka oferta poduszek z naturalnym wypełnieniem. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, o różnych kształtach i wymiarach. Sprawdzą się w każdym przypadku, mogą być przeznaczone zarówno dla dzieci, osób dorosłych i w podeszłym wieku, także dla alergików.

Naturalne poduszki do spania to sekret relaksującego, komfortowego snu, budującego autentyczny i głęboki wypoczynek.