termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Termowentylator ceramiczny
Porady

Termowentylator ceramiczny – jak działa i jak wybrać?

Termowentylatory to dość popularne urządzenia, które służą do ogrzewania pomieszczeń na krótki czas. Warto jednak podkreślić, że urządzenie to ma znacznie więcej funkcji. Warto zatem wiedzieć, czym dokładnie jest termowentylator ceramiczny i czym kierować się przy wyborze konkretnego urządzenia.

Jak działa termowentylator ceramiczny?

Głównym źródłem ciepła w tego typu termowentylatorze są płytki ceramiczne. Nagrzewają się one od razu uruchomieniu urządzenia. Wentylator zamontowany w urządzeniu napędza zimne powietrze na płytki, a następnie nagrzane już powietrze odprowadza na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest niemal natychmiastowe uzyskanie ciepła. Oczywiście, kiedy urządzenie zostanie wyłączone, ciepłe powietrze przestanie być od razu dostarczane. Termowentylator nie gromadzi bowiem ciepłego powietrza.

Jakie są rodzaje termowentylatorów?

Na rynku dostępne są różne modele termowentylatorów. Różnią się od siebie choćby swoimi gabarytami. Wybierając konkretny termowentylator ceramiczny, na pewno uwagę zwrócić należy na jakość płytek. Te cechować muszą się dużą wytrzymałością. Dobrej jakości płytki ceramiczne nie wysuszają także powietrza, co jest równie ważne. Innym kryterium wyboru termowentylatora jest sposób jego montażu. Urządzenia te mogą być bowiem stojące/przenośne bądź wiszące/ścienne. Wybór pod tym kątem zależy głównie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Na co zwrócić uwagę wybierając termowentylator ceramiczny?

Wybierając konkretny model termowentylatora, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest moc urządzenia. Im będzie ona większą, tym szybciej płytki się nagrzeją. Dobrze, jeśli termowentylator umożliwiać będzie redukcję temperatury. Umożliwi to utrzymywanie ciepła w pomieszczeniu na tym samym poziomie. Podobnie jest w przypadku redukcji nawiewu. Mowa tu o możliwości ustawienia siły nawiewu. Wybierając termowentylator ceramiczny, warto także sprawdzić, czy posiada funkcję oscylacji. Dzięki niej ciepłe powietrze rozprowadzane będzie równomiernie w kilku kierunkach. Dobrze, jeśli urządzenie wyposażone będzie również w filtr powietrza, dzięki któremu zanieczyszczenia nie będą się przedostawać do jego wnętrza.

Jak zadbać o komfort użytkowania i bezpieczeństwo?

Decydując się na zakup termowentylatora ceramicznego, warto postawić na taki model, który wyposażony jest w różnego rodzaju zabezpieczenia, które dodatkowo chronić będą urządzenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zdecydowanie wydłuży to jego żywotność.