termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Porady Uroda

Zaskórniki zamknięte – jak się ich pozbyć?

Występowanie zaskórników zamkniętych jest związane najczęściej z zaskórniakowym trądzikiem. W takiej sytuacji dochodzi do blokowania się gruczołów łojowych. Oczywiście pojawienie się takich grudek powoduje, że twarz prezentuje się nieestetycznie.

Jakie mogą być powody występowania zaskórników?

Pojawienie się zaskórników zamkniętych nie jest związane z wiekiem, ale z tym jak funkcjonuje skóra. Blokowanie się gruczołów łojowych przekłada się na brak możliwości właściwego usuwania sebum przez skórę. Wydostaje się ono na zewnątrz tworząc grudki, które nazywane są zaskórnikami. Mają one białą barwę, gdyż wypełnione są łojem, złuszczonym naskórkiem oraz zanieczyszczeniami, które pochodzą z zewnątrz skóry. Pozbycie się zaskórników jest o tyle trudne, że znajdują się one w głębokich warstwach skóry.

Najlepszym sposobem na radzenie sobie z zaskórnikami jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Wykorzystanie specjalnie dobranych kosmetyków pozwala przede wszystkim skutecznie pozbyć się łoju bez dalszego blokowania gruczołów łojowych. W pielęgnacji można być wykorzystane:
– domowe sposoby,
– kosmetyki dermatologiczne,
– preparaty farmakologiczne.

Bardzo często domowe metody usuwania zaskórników mogą być wystarczające. Postawić można na kosmetyki, które są przeznaczone do zanieczyszczonej cery. Takie produkty zawierają w składzie substancje antybakteryjne. Zapewniają duże nawilżenie skóry, a także dostarczają substancji łagodzących. Dodatkowo zaskórniki zamknięte mogą być znacznie skuteczniej usuwane przy zastosowaniu kremów złuszczających, które oferują działanie profilaktyczne, czyli zapobieganie zatykaniu się porów oraz usprawnienie procesu rogowacenia się naskórka. Innymi, skutecznymi preparatami są również maseczki, które opierają się na glinkach, które zapewniają efekt ściągania skóry oraz wygładzania cery.

Zabiegi kosmetologiczne

W gabinetach kosmetologicznych można skorzystać z zabiegów, które są nastawione na usuwanie zaskórników. Maję one na celu skuteczne oczyszczanie skóry. Najczęściej stosowanych zabiegów zaliczają się te, przy których wykorzystywane są preparaty rozpulchniające, które łączy się z działaniem pary. Następnie kosmetyczka wyciska zaskórniki ręcznie. Po wykonaniu takiej czynności wykonywany jest zabieg nakładania maseczki ściągającej. Przed wykonaniem zabiegów tego typu najczęściej wykonywany jest peeling. Natomiast innym rozwiązaniem stosowanym w gabinetach kosmetologicznych jest zastosowanie od razu peelingu kawitacyjnego.
Zastosowanie peelingu pozwala na uzyskanie szybkich efektów. Pozwalają one zapewnić szybkie usuwanie zaskórników na nosie, czole, brodzie, policzkach, plecach. Jednocześnie przy usuwaniu zaskórników w takich miejscach jak plecy czy dekolt możliwe jest zastosowanie również peelingu kwasami. Wówczas stosowane są między innymi kwasy migdałowe, czy glikolowe. Pozwalają one na bardzo intensywne oczyszczanie skóry, co oczywiście przekłada się na efektywność tej metody przy usuwaniu zaskórników.

W gabinetach urody stosowane są również takie zabiegi jak mikrodermbrazja. Jest to zabieg, który pozwalana mechaniczne ścieranie naskórka, a nawet skóry właściwej. Zabieg jest stosowany dla uzyskania bardzo różnych efektów poprawienia wyglądu skóry. Usunięcie warstw skóry pozwala na zapewnienie przyśpieszonej regeneracji. Pozwala to usuwać nawet poważniejsze zmiany skórne, co może obejmować przebarwienia czy blizny. Jednak zabieg jest bardzo skuteczny przy zaskórnikach. Wykonywana w gabinetach kosmetologicznych mikrodermbrazja jest znacznie bardziej delikatna. Natomiast bardziej intensywny zabieg wykonywany jest pod kontrola lekarza w salonach medycyny estetycznej.

Coraz popularniejszymi zabiegami są te wykorzystujące urządzenia laserowe. W tym względzie skorzystać można nawet z metody, która pozwala na stałe likwidowanie zarówno otwartych jak też zamkniętych zaskórników. Laserowe światło jest w stanie zapewnić odparowywanie zaskórników, a jednocześnie usuwanie gruczołów łojowych, co pozwala niwelować ponowne gromadzenie się zanieczyszczeń w tych samych miejscach.