termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Uroda

Pielęgnacja skóry latem

Skóra pełni niezwykle ważne funkcje w każdym organizmie. Chroni go przed działaniem czynników zewnętrznych, reguluje temperaturę ciała, a także wspomaga odporność. I dlatego właśnie zasługuje na wyjątkową troskę. Szczególnie w sezonie letnim, kiedy to najbardziej jest eksponowana i narażona.

Prawidłowa pielęgnacja skóry latem

Pielęgnacja skóry latem to kwestia trzech podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest troska o optymalny poziom nawodnienia. Gdy latem organizm poci się nadmiernie, poziom wody drastycznie spada. Oczywiście należy wtedy uzupełniać płyny, ale często one same nie wystarczają. Wraz z potem z organizmu uciekają bowiem liczne składniki odżywcze. Samo więc picie wody nie zniweluje wszystkich problemów. I tu pojawia się druga kwestia, a mianowicie poziom witamin i minerałów, czyli odpowiednia dieta. Duża ilość soczystych warzyw i owoców jest tutaj podstawą. Z jednej strony chronią one przed odwodnieniem, a z drugiej są prawdziwą bombą składników odżywczych, regenerujących i mineralizujących.

Odpowiednia dieta

Odpowiednia dieta to sposób, aby doskonale chronić skórę od wewnątrz. Żeby jednak była ona w doskonałym stanie przez całe lato, należy pielęgnować ją także z zewnątrz. Potrzeba ta wynika ze wspomnianej już ekspozycji na działanie czynników zewnętrznych. Słońce, czy wiatr potrafią bardzo negatywnie na nią wpłynąć. Dlatego też warto wiedzieć, że pielęgnacja skóry latem wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim muszą być to kosmetyki o wysokim filtrze UV. Bo chociaż opalona skóra wygląda ładnie, to najlepiej opalać ją powoli. Szybkie, czy bardzo intensywne opalanie przyspieszają znacznie procesy starzenia skóry. Opalenizna więc tylko przez krótki czas może poprawić jej wygląd. Stosowanie kremów ochronnych pozwala natomiast stopniowo zmieniać barwę skóry, a jednocześnie spowalnia procesy jej starzenia. Co więcej, powolne opalanie służy też produkcji witaminy D, którą skóra następnie kumuluje i uwalnia, gdy jest taka potrzeba.
A jakich kosmetyków używać, aby zapewnić skórze maksymalną ochronę? Najlepiej naturalnych. Co więcej, nie muszą być to wcale kosmetyki kupowane w drogeriach, czy aptekach. Wiele z takich kosmetyków można przygotować samodzielnie w domu. Trzeba tylko wiedzieć, jakich składników użyć. Na bazę doskonale nadaje się parafina, czy wazelina kosmetyczna. A te za niewielkie pieniądze można oczywiście kupić w każdej aptece. One same w sobie mają wiele właściwości odżywczych, ale dobrze jest je wzmocnić. Doskonałym dodatkiem wzmacniającym ich działanie jest miód, czy miąższ aloesu. Świetnie sprawdzają się też olejki różane, lawendowe, czy cedrowe. Połączone z parafiną, czy wazeliną, tworzą cudowne wręcz mleczka i balsamy odżywcze i regenerujące. Jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, to tutaj jako dodatek doskonale sprawdzą się olej kokosowy, ekstrakt z czerwonych alg, łupina orzecha włoskiego, czy pestki winogron.
Świadoma pielęgnacja skóry latem to gwarancja, że będzie ona wspaniale wyglądać nie tylko w tym okresie. Jej efekt widoczny jest bowiem przez cały rok.