termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

spacer 3d po obiekcie turystycznym
Poradnik

Wirtualny spacer 3D w obiektach turystycznych

Jeśli nasz biznes nie istnieje w sieci, to nie istnieje w ogóle. Teraz wszystko odbywa się drogą elektroniczną, wszystko załatwiamy za pomocą komputera lub telefonu. Zakupy, płatności, rozrywka – wszystko znajdziemy w Internecie. Dlatego właśnie marketing online tak prężnie się rozwija i wciąż poszerzany jest o nowe rozwiązania. Szczególnie mocnej reklamy potrzebują obiekty turystyczne. Ich dobre zaprezentowanie w sieci przekłada się na liczbę turystów, klientów i odwiedzających. Jak więc zadbać o ciekawą i zachęcającą reklamę w sieci?

Marketing obiektów turystycznych

Pod hasłem „obiekt turystyczny” mieści się wiele różnych miejsc. Może to być hotel, park wodny, zoo lub inne rozrywkowe miejsce, które czerpie zyski z odwiedzających. Mogą to być noclegi, bilety wstępu oraz inne formy zapłaty za usługę. Aby przyciągnąć klientów, trzeba mieć coś, co momentalnie przyciągnie ich uwagę i sprawi, że zostaną na dłużej. Jak więc osiągnąć sukces w Internecie? Jak przedstawić ludziom nasz obiekt turystyczny, aby zapragnęli go odwiedzić? Wszystko opiera się na dobrej widoczności w sieci i odpowiedniej reklamie. Posłuży do tego wirtualny spacer wykonany przez FotografSV.

Widoczność w Internecie – czy jesteś online?

Samo posiadanie witryny internetowej to nie wszystko. Musimy zadbać o odpowiednie przedstawianie nas w wyszukiwaniach Google. I mowa tutaj nie tylko o głównej wyszukiwarce, ale także Mapach Google. Prawie połowa przypadków poszukiwania firm odbywa się właśnie przez mapy! Dlatego ważne jest, aby znalezienie nas tutaj było łatwe, a przy tym zachęcające do przejścia na naszą witrynę internetową. Pomocna będzie wizytówka Google Moja Firma, która pojawia się po znalezieniu adresu w mapach Google. Aby była naprawdę interesująca, powinien znaleźć się na niej wirtualny spacer!

Co nam daje posiadanie wirtualnego spaceru po obiekcie turystycznym?


Z pewnością reklamując swój obiekt turystyczny w Internecie umieszczasz wiele zdjęć przedstawiających dostępne atrakcje. Jednak takie coś ma każdy i naprawdę ciężko o wybijające się na tle innych fotografie. Chyba, że Twoje zdjęcia będą panoramami, i to sferycznymi! Dodatkowo połączymy je w wirtualny spacer w technice hdr. Teraz masz naprawdę przyciągające wzrok, wyróżniające Cię z tłumu narzędzie marketingowe! Umożliwienie potencjalnym klientom „przejścia się” po Twoim obiekcie turystycznym z pewnością rozpali ich wyobraźnie i zainteresuje. Wirtualny spacer nie musi obejmować całej przestrzeni. Wystarczy odsłonić przed ludźmi chodź jeden fragment, zaprezentować go w internetowej rzeczywistości i zachęcić do odkrycia reszty!

Wirtualny spacer wraz z rzutem 3D całego obiektu turystycznego!

Warto także powiedzieć o jeszcze jednym, ciekawym narzędziu marketingowym. Wraz z wirtualnym spacerem można stworzyć rzut całego obiektu w 3D. Przedstawia on budynek niczym domek dla lalek. Można z góry spojrzeć na wszystkie pomieszczenia, układ oraz wielkość. To również ciekawe doświadczenie dla odwiedzających stronę www. Dodatkowo w wirtualnym spaceru warto umieścić linki do witryny internetowej w postaci specjalnych tagów. To zapewni jeszcze lepsze wyniki całego projektu!