termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

czarne szpilki
Uroda

Wybieramy czarne szpilki. Na co zwrócić uwagę?

Szpilki są dla wielu kobiet synonimem elegancji, pewności siebie i seksapilu. Podkreślają i wyszczuplają nogi, a także dodają kobiecie kilku centymetrów, co dla wielu pań może być ważną zaletą. Sprawiają także, że kobiety poruszają się w nich inaczej – delikatniej i bardziej pociągająco. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane. Ale które będą tymi najlepszymi?

Dlaczego właśnie czarne szpilki?

Buty można mieć w każdym kolorze. Dlaczego więc warto sięgnąć akurat po czarne szpilki? Przede wszystkim są one synonimem elegancji i klasycznego piękna. Idealnie pasują praktycznie do każdej stylizacji, podkreślając jej charakter. Mogą być noszone zarówno do sukienek (w tym oczywiście małej czarnej), jak i do spodni. Sprawdzają się podczas przyjęć, spotkań biznesowych czy uroczystości rodzinnych.

Co ważne, po czarne szpilki mogą sięgnąć panie, które lubią bardzo różne wysokości obcasów. Można je znaleźć zarówno na niższym, jak i wyższym obcasie, co zapewnia nie tylko elegancję, ale i wygodę. Wiele kobiet na co dzień, na przykład do pracy, w której spędzą osiem godzin, nie zdecyduje się na założenie butów z dziesięciocentymetrowym podwyższeniem. Wówczas niższe szpilki będą świetną alternatywą – wciąż elegancką, a znacznie bardziej komfortową.

Z jakiego materiału warto kupić szpilki?

Buty powinny być przede wszystkim wygodne. Zasada ta dotyczy szpilek w takim samym stopniu, jak każdego innego rodzaju obuwia. Dlatego też w szczególności wkładka powinna być wykonana z naturalnej skóry, która jest miękka i delikatna. Dzięki temu zapewni komfort podczas codziennego noszenia i uchroni stopę przed poceniem się czy odgnieceniami.

A co z cholewką? Buty mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, ale jednym z najlepszych wydają się eko skóra oraz zamsz. Pierwsza z nich prezentuje się równie elegancko jak skóra naturalna, ale jest od niej znacznie tańsza. Zamsz z kolei jest znanym i cenionym od lat materiałem o zachwycającej fakturze. Oba te materiały są też bardzo wygodne, miękkie i przewiewne, co pomaga w zachowaniu wygody podczas noszenia szpilek.

Odpowiednia wielkość szpilek

Jedną z najważniejszych cech obuwia jest wielkość. Zbyt małe buty będą uciskały stopę, co spowoduje jej opuchnięcie i otarcia. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia poważnie utrudniają wykonywanie codziennych zadań i uniemożliwiają komfortowe poruszanie się, dlatego ich unikanie jest bardzo ważne.

Z tego powodu wielkość szpilek jest jedną z ich kluczowych cech i powinna zostać starannie dobrana. Można to zrobić przymierzając obuwie, albo odrysowując stopę na kartce i mierząc jej długość. Ta ostatnia metoda świetnie sprawdzi się szczególnie podczas zakupów w sklepach internetowych. Pozwoli nam uniknąć pomyłki, a tym samym niewygody lub wymiany obuwia na inny rozmiar.

Szpilki z dekoracjami

Choć czarne szpilki to najbardziej klasyczny rodzaj obuwia, nie oznacza to wcale, że nie mogą posiadać żadnych ozdób. Jeśli preferujesz obuwie z kryształkami czy cyrkoniami, nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć właśnie po takie. Na pewno będą prezentować się równie elegancko, jak klasyczne, a dekoracje dodadzą im jeszcze więcej okazałości.