termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

kosiarka automatyczna
Lifestyle Poradnik

Kosiarka automatyczna – czy warto ją kupić?

Aby móc pochwalić się pięknym i zadbanym trawnikiem, trzeb ago regularnie podlewać, nawozić i kosić. I to właśnie ta ostatnia czynność zazwyczaj zajmuje najwięcej czasu. Wydawać by się mogło, że skoszenie trawnika jest niemożliwe bez osobistego zaangażowania człowieka w tę pracę. A tymczasem okazuje się, że istnieją kosiarki samojezdne, które potrafią przydomowy trawnik skosić zupełnie samodzielnie. Warto jednak najpierw sprawdzić, jaki sprzęt naprawdę opłaca się wybrać. Kosiarka automatyczna może okazać się strzałem w dziesiątkę dla Twojego ogrodu!

Czym jest kosiarka automatyczna?

Kosiarki samojezdne to niewielkich rozmiarów urządzenia, które samodzielnie zajmują się koszeniem trawnika. Do zadań ich właściciela należy jedynie instalacja i montaż stacji ładującej, do której kosiarka będzie powracać po zakończonej pracy. Aby wyznaczyć jej obszar, jakim ma się zajmować, należy użyć specjalnego przewodu indukcyjnego.

Zobacz także: Ranking robotów sprzątających.

Częstotliwość i harmonogram prac ustala się samemu. Kosiarka sama zadba wtedy o wypielęgnowany i równiutko skoszony trawnik, a jej właściciel może zaoszczędzić całe mnóstwo wolnego czasu. Warto tak zaplanować pracę, by kosiarka ruszała do koszenia, kiedy trawa wciąż jest niewysoka. Wtedy króciutkie końcówki traw opadają na trawnik i tam ulegają rozkładowi. A więc kosiarka automatyczna nie wymaga regularnego opróżniania zbiornika na trawę, co także wpływa na oszczędność czasu i pracy.

kosiarki samojezdne

Kosiarki samojezdne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W sklepach można kupić wiele modeli kosiarek automatycznych. Trzeba więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, planując zakup jednej z nich. Na szczęście, wybór jest tak szeroki, że każdy klient bez problemu znajdzie dla siebie takie urządzenie, które w pełni odpowiada jego oczekiwaniom, a jego cena mieści się w wyznaczonym budżecie.

Wydajność kosiarki jest bardzo ważnym parametrem i określa, jak duży obszar będzie ona mogła skosić podczas jednego cyklu pracy, zanim nastąpi potrzeba jej naładowania. Na ten parametr szczególną uwagę powinni zwrócić uwagę właściciele dużych terenów zielonych, gdzie kosiarka zawsze będzie miała coś do roboty.

Sprawdź też: https://www.termabialka.pl/jaki-odkurzacz-automatyczny-warto-wybrac/.

Jaki sprzęt warto wybrać? Ranking kosiarek samojezdnych

Nowocześniejsze kosiarki automatyczne wykrywają miejsca, w których trawa rośnie szybciej i gęściej. Aby trawnik rósł równomiernie, kosiarka automatyczna po prostu te miejsca będzie odwiedzać częściej. Warto także upewnić się, czy wybrany model posiada czujniki umożliwiające mu sprawne omijanie pozostawionych na trawie rzeczy.

Dodatkowy, ciekawy gadżet, który ma ogromny wpływ na osoby w otoczeniu kosiarki to automatyczna blokada ostrzy w przypadku, kiedy urządzenie przewróci się lub ktoś je podniesie. Jest to funkcja konieczna, jeśli w pobliżu kosiarki mogą przebywać dzieci.

kosiarka automatyczna

Nie bez znaczenia jest także czujnik pogody, który pozwoli kosiarce przerwać pracę i bezpiecznie wrócić do stacji dokującej, jeśli ma zacząć padać. Zapobiegnie on także koszeniu trawy, jeśli temperatura otoczenia znacznie spadnie.

Niektóre modele kosiarek umożliwiają sterowanie urządzeniem przy pomocy smartfona. Specjalna aplikacja pozwala na zdalne uruchomienie kosiarki, zaplanowanie prac i zaprogramowanie pracy urządzenia.

Czy automatyczne kosiarki mają jakieś wady?

W przypadku kosiarek automatycznych, jej użytkownicy mogą mieć problem z wytyczeniem granic działek o wybitnie skomplikowanych kształtach. Trudność pojawia się także, kiedy w ogrodzie występuje wiele miejsc, których nie wolno kosić: krzewów, rabat z kwiatami czy ścieżek. Wtedy potrzebna ilość przewodu ograniczającego jest znacznie większa, a jego ułożenie może zająć sporo czasu. Kosiarki automatyczne kiepsko sprawdzają się także na nierównym gruncie, dlatego przed zakupem urządzenia dobrze jest go maksymalnie wyrównać, by kosiarka automatyczna miała ułatwione zadanie.

Czy warto kupić kosiarkę automatyczną?

Podsumowując, kosiarki samojezdne to urządzenia, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Pomagają one zaoszczędzić sporo wolnego czasu, który można na przykład spędzić z rodziną.

Mnogość modeli oferowanych przez producentów jest naprawdę ogromna, co pozwala każdemu znaleźć taką kosiarkę, które nie tylko spełnia jego wymagania, ale również mieści się w wyznaczonym budżecie.

kosiarki samojezdne

Tego typu urządzenia przeznaczone są dla osób, które cenią sobie nowinki techniczne ułatwiające życie. Kosiarka automatyczna z pewnością zostanie doceniona przez każdego, kto nie przepada za pracami w ogrodzie – czy za koszeniem trawy. Dzięki niej przydomowy trawnik może wyglądać jak zielony dywan. Co ciekawe, pozostawione przez nią skoszone czubki traw służą jako naturalny nawóz dla trawnika i wspierają jego wzrost. Jak widać, lista plusów kosiarek samojezdnych jest zdecydowanie dłuższa, niż lista wad.