termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

ranking robotów sprzątających
Lifestyle Poradnik

Ranking robotów sprzątających 2021

Robot sprzątający wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie komfort. Codzienne sprzątanie mieszkania stanie się o wiele łatwiejsze, a zarazem szybsze. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wybrać funkcjonalne urządzenie, które posiada dobre parametry użytkowe. Nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Doskonałą opcją wydaje się być ranking robotów sprzątających, gdzie zostały umieszczone modele polecane przez zadowolonych użytkowników. Oprócz tego warto jest przeanalizować poniższe parametry, które wpływają na wygodę użytkowania urządzenia.

Zasięg działania

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie robota sprzątającego należy sprawdzić zasięg jego działania. Pamiętajmy, że nie jest to sprzęt, który równie dobrze sprawdzi się w każdym mieszkaniu. To rekomendowane rozwiązanie w przypadku otwartych oraz nieograniczonych przestrzeni. Im miej przeszkód napotka odkurzacz, tym dokładniej posprząta daną powierzchnię. Niestety roboty sprzątające słabo sprawdzają się w małych pokojach, które dodatkowo są oddzielone od siebie wysokimi progami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podłoga nie zostanie oczyszczona precyzyjnie.

Zobacz także: https://www.termabialka.pl/jaki-odkurzacz-automatyczny-warto-wybrac/.

Maksymalny czas pracy

Roboty sprzątające to urządzenia bezprzewodowe, które nie wymagają podłączenia do źródła zasilania. Nie spotkamy się tutaj z tradycyjnym przewodem, lecz wbudowanym akumulatorem. Z oczywistych względów wymaga on regularnego ładowania. Tylko wtedy możliwa jest efektywna praca sprzętu. W innym przypadku urządzenie rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie, a sprzątanie będziemy mogli kontynuować dopiero za kilka godzin (tyle trwa średni czas ładownia). Do posprzątania całego mieszkania potrzeba zwykle 30-40 minut. Niektóre sprzęty mogą pracować nawet powyżej godziny. Zwykle jednak bywa tak, że im wyższa pojemność akumulatora, tym wyższa cena zakupu urządzenia. Świetną opcją wydają się być również roboty sprzątające, które samoczynnie powracają do stacji dokującej, gdzie następuje ich ładowanie. Zmniejsza to zakres obsługi, a zarazem poprawia wygodę eksploatacji.

ranking robotów sprzątających

Moc sprzętu – ranking robotów sprzątających 2021

Wiadomym jest, że roboty o słabej mocy cechują się niską wydajnością. Właśnie dlatego raczej nie sprawdzą się one w przypadku mocno zabrudzonych wnętrz, które wymagają większej siły zasysania zanieczyszczeń. Podczas wyboru urządzenia nie należy kierować się wyłącznie ceną. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że sprzęt będzie spełniał wszystkie nasze potrzeby oraz oczekiwania. Funkcjonalność dobrze jest postawić na pierwszym miejscu. Warto wiedzieć, że niektóre roboty sprzątające pracują nie tylko na sucho, ale również na mokro. Wystarczy jedynie uzupełnić zbiornik na wodę, a następnie wybrać odpowiednią funkcję. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą skutecznie oczyścić m.in. panele, drewniany parkiet, płytki, czy też kamienną posadzkę. Należy zaznaczyć, że nowoczesne urządzenia są w pełni przystosowane do delikatnych powierzchni, a więc nie trzeba obawiać się zarysowań, czy też innych uszkodzeń.

Sprawdź też: https://www.termabialka.pl/kosiarka-automatyczna-czy-warto-ja-kupic/.

Jakość wykonania

Dobry robot sprzątający jest wytrzymały oraz odporny na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Właśnie dlatego ważne jest to, by sprawdzić, z jakich tworzyw został on wykonany. Liczy się zgodność z aktualnymi normami oraz standardami. Istotne jest to, by materiały wykorzystane do jego produkcji nie zawierały żadnych toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na otoczenie. Nie bez znaczenia jest również design. W trendach znajdują się sprzęty utrzymane w minimalistycznym stylu.

Czujniki zabezpieczające

Roboty sprzątające muszą posiadać niezawodne czujniki zabezpieczające sprzęt przed zderzeniem, czy też upadkiem ze schodów. Jest to absolutna podstawą do tego, aby przez długi czas pozostał on w nienaruszonym stanie. Wbrew pozorom dobrej jakości urządzenie wcale nie musi kosztować majątku. W sprzedaży znajduje się wiele niedrogich robotów renomowanych marek, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wyróżnia się następujące czujniki:

  • zbliżeniowe
  • lokalizacji
  • wysokości
  • ograniczenia wjazdu
  • pojemnika

Każdy z nich spełnia inną rolę, ale też nie wszystkie roboty posiadają każdy z nich. Dlatego warto sprawdzić, które czujniki są najbardziej przydatne. Ranking robotów sprzątających obejmuje kilka interesujących modeli, które mają wszystko, co potrzebne!

Ranking robotów sprzątających – jaki wybrać?

  1. iRobot Roomba I7+
  2. Xiaomi Roborock S7
  3. ELECTROLUX PI92-6DGM
  4. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro White
  5. Roborock S5

Na pierwszym miejscu znalazł się czołowy producent robotów sprzątających model iRobot Roomba I7. Może się on poszczycić bardzo wydajnym akumulatorem, mapowaniem przestrzeni oraz stacją dokującą, gdzie samoczynnie się oczyszcza. To także 10-krotnie wyższa moc ssania względem poprzednich modeli. Robot jest wyposażony w dwie gumowe szczotki. Ma także system wykrywania zabrudzeń!

Drugie miejsce to Xiaomi Roborock S7. Tutaj również znajdziemy mapowanie i automatyczne doładowywanie akumulatora w trakcie sprzątania. Dodatkowo jednak warto wspomnieć o systemie sonicznego mycia podłogi! Mamy tu również dużą moc oraz gumową szczotkę.

ranking robotów sprzątających 2021

Trzecie miejsce zajmuje ELECTROLUX PI92-6DGM. Z pewnością ten model od razu wyróżnia kształt. W przeciwieństwie do większości odkurzaczy automatycznych, jest on trójkątny! Z pewnością taki kształt ułatwia dotarcie do wszelkich zakamarków i rogów. Będzie świetnym pierwszym robotem sprzątającym, na jaki możesz postawić. Wyróżnia się cichą pracą i całkiem dobrą pojemnością.

Kolejne, czwarte już miejsce, to Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro White. To robot, który zaoferuje Ci wszystko to, co potrzebujesz. Dobra moc ssania, wydajna praca, mopowanie, mapowanie laserowe oraz trzy tryby czyszczenia. Mamy także możliwość obsługi zdalnej z poziomu aplikacji na smartfona.

Polecamy: Czym sprać smar

Ranking robotów sprzątających zamyka Roborock S5. To również świetne urządzenie, które posiada wszystkie potrzebne funkcje. Całkiem spory pojemnik na kurz, dość szybkie ładowanie oraz funkcja mopowania. Nie zabrakło także mapowania oraz obsługi z poziomu smartfona!