termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Co zabrać na wycieczkę rowerową?
Poradnik Sport Turystyka

Co zabrać na wycieczkę rowerową? 6 najważniejszych elementów

Wycieczki rowerowe w okresie letnim zyskują niezwykłą popularność. Na drogach bez problemu zobaczymy całe grupki kręcących pedałami jaki i profesjonalnych kolarzy. Nie ważne czy do pokonania mamy kilka czy kilkadziesiąt kilometrów, wszyscy przed wyruszeniem w podróż muszą się do niej właściwie przygotować. Co zabrać na wycieczkę rowerową? Poniżej prezentujemy porady z tym co będzie Ci potrzebne w drodze.

Przede wszystkim sprawny rower

Rower to podstawa. Bez niego nie uda się żadna wyprawa rowerowa. Przed podróżą sprawdźmy stan opon, hamulców, oświetlenia, wyregulujmy siodełko i kierownicę. Dokonajmy jazdy próbnej by przekonać się, że wszystkie systemy w rowerze działają prawidłowo.

Narzędzia i części rowerowe

W czasie wycieczek rowerowych niekiedy występują nieplanowane komplikacje – przekłucie dętki, obluzowanie siodełka, uszkodzenie hamulca i wiele innych. Do wykonania szybkiej naprawy niezbędne okażą się – mały klucz francuski, imbusy, płaski śrubokręt, pompka, dętka. Przedmioty te nie zajmują wiele miejsca, a umożliwią spokojne kontynuowanie podróży.

Kask, aby wycieczka rowerowa była bezpieczna!

Każdy rowerzysta powinien dbać o swoje zdrowie. Kask chroni najważniejszą część naszego organizmu – głowę. Zakładając go pamiętajmy, by dobrze leżał na głowie, posiadał wentylację i siateczkę. Kolor kasku także ogrywa ważną rolę – im jaskrawszy tym rowerzysta jest lepiej zauważalny na drodze.

Wygodna wycieczka rowerowa – rękawiczki i okulary

Rękawiczki rowerowe zapobiegają powstawaniu odcisków na dłoniach i zapewniają lepszą przyczepność z kierownicą. Okulary przeciwsłoneczne ochronią nasze oczy przed słońcem, owadami i innymi przeszkodami.

Buty

Obuwie na wycieczcie rowerowej pełni bardzo ważną rolę. Wszak to dzięki niemu rozpędzamy rower. Istotne jest zatem, by nasze buty miały solidną podeszwę, nie obcierały, ani uciskały stóp.

Ubrania

Rodzaj ubrania jest zależny od warunków atmosferycznych. W lato będą to pewnie krótkie koszulki i spodenki. W nieco zimniejsze dni – bluzy z długimi rękawami, ciepłe spodnie. Warte podkreślenia jet to, że jasne kolory ubrań zdecydowanie słabiej przyciągają promienie słoneczne. A co najważniejsze odzież na rower musi być wygodna.

Artykuł powstał przy współpracy z Antymateria.com