termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Renee zwroty - najważniejsze informacje
Lifestyle

Renee zwroty – najważniejsze informacje

Zakupy internetowe cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością, powoli prześcigając już tradycyjne chodzenie po sklepach i galeriach handlowych. Kochamy je za wygodę, niskie ceny, lecz także za ogromny wybór towarów. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak wygląda procedura zwrotu zakupionych produktów. Warto poznać to na przykładzie jednego z lepszych sklepów internetowych z odzieżą, czyli Renee.

Renee zwroty — co warto wiedzieć?

Od czego trzeba zacząć omawianie możliwości wykonania zwrotu w sklepie Renee? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest dowiedzenie się, kiedy taki zwrot można w ogóle zrobić. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów każdy zrealizowany przez internet zakup może być zwrócony bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od jego odebrania. Co jednak bardzo ważne, zwracany produkt nie może nosić śladów użytkowania, a także powinien być zwrócony w swoim oryginalnym opakowaniu.

Istnieje jednak pewien wyjątek, ponieważ ze względów higienicznych pewnych produktów zwracać nie można. Zaliczają się do nich wszystkie elementy bielizny, a także kostiumy. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda kwestia zwrotu środków. Przeglądając zakładkę Renee zwroty bez trudu można znaleźć informację, że zwrot wpłaconej należności zostanie wykonany w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia odstąpienia od umowy. Środki będą przekazane na to samo konto, z którego została wykonana wpłata.

W jaki sposób można dokonać zwrotu?

Jak zatem widać, kluczowe w przypadku wykonywania zwrotu jest zgłoszenie odstąpienia od umowy. To właśnie to zgłoszenie uruchamia całą procedurę. Jak można je przesłać? Z całą pewnością najlepszym wyjściem jest dokonanie zwrotu online. Po zalogowaniu się na swoje konto należy wejść w zakładkę zamówienia i wybrać opcję zwróć towar. Rzecz jasna istnieje także drugi, tradycyjny sposób zwracania towaru. Wystarczy tylko wydrukować wniosek o odstąpienie od umowy, wypełnić go i wysłać razem ze zwracanym towarem.

Renee zwroty darmowe i płatne

Każdy klient sklepu Renee ma możliwość zwrócenia swojego zamówienia na dwa sposoby — darmowy i płatny. Na czym obie te formy polegają i jak wygląda procedura ich realizacji? Renee zwroty darmowe — co warto wiedzieć? Żeby skorzystać z możliwości darmowego zwrócenia towaru, trzeba być uczestnikiem programu Renee Girls Club na poziomie Queen. Dzięki temu towar można całkowicie za darmo zwrócić w jednym z punktów UPS Access Point.

Drugi płatny sposób dostępny jest dla każdego klienta, więc nie trzeba być członkiem wspomnianego wyżej kubu. W takim wypadku klient płaci oczywiście nie za możliwość wykonania zwrotu, lecz tylko za koszt przesyłki. Kwota, która zostanie naliczona to 12,99 zł.

Co bardzo ważne, jest to kwota stała i niezależna od wybranego pierwotnie sposobu dostawy. Zwroty w tym wypadku realizowane są za pośrednictwem trzech firm kurierskich, czyli kuriera DPD, kuriera In Post, a także poczty polskiej. Szczególnie dużą popularnością cieszą się Paczkomaty In Post, które są po prostu najwygodniejsze dla klientów. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że istnieje możliwość skorzystania z własnej firmy kurierskiej. Jeśli ma się podpisana umowę z którymś z przewoźników, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać nim paczkę i wysłać towar oraz formularz do zwrotu.

Renee zwroty są też możliwe za pomocą tej strony: https://wygodnezwroty.pl/renee

Czy formularz zawsze jest wymagany?

Często wielu klientów zastanawia się, czy zawsze muszą wypełniać formularz odstąpienia od umowy. Wiele osób nie ma w domu drukarki i taka konieczność bywałaby dla nich dużym utrudnieniem. Jak się okazuje, nie ma takiego obowiązku, jeśli zgłosi się zwrot online. Z tego też powodu jest to najlepsza i bardzo często polecana forma zgłaszania zwrotów.