termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

jaki odkurzacz automatyczny
Lifestyle Poradnik

Jaki odkurzacz automatyczny warto wybrać?

Można zaobserwować, że odkurzacz stojący z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie koniecznie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jaki odkurzacz automatyczny wybrać? Co jest lepsze – odkurzacz stojący czy automatyczny?

Czym dokładnie jest omawiany odkurzacz stojący i jak działa?

Odkurzacz stojący jest nowoczesną wersją klasycznego urządzenia. Często jest bezprzewodowy, bardzo zwinny i poręczny. Umożliwia wygodne sprzątanie i docieranie do wszelkich zakamarków w domu. Mamy jednak także inną opcję. Oprócz odkurzacza stojącego można zdecydować się na w pełni automatyczny, samojezdny sprzęt.

odkurzacz stojący

W najprostszym możliwym ujęciu odkurzacz automatyczny jest to bardzo nowoczesne urządzenie, które samodzielnie porusza się po domu. Ponadto usuwa praktycznie wszystkie zabrudzenia napotkane na swojej drodze. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki wbudowanemu systemowi czujników omawiany odkurzacz bezprzewodowy będzie w stanie bardzo precyzyjnie omijać ewentualne przeszkody.

Użytkownik będzie miał całkowitą pewność, że nie spadnie ze schodów, a także nie zderzy się ze ścianą. W zależności od tego, jaki odkurzacz automatyczny wybierzemy, będzie miał on różne funkcje. Pomoże przede wszystkim zaprowadzić porządek, wyczyści dywan i usunie kurz. W tym czasie mieszkaniec domu może zajmować się czynnością, która będzie sprawiała mu ogromną przyjemność. Godny uwagi jest fakt, że wszystkie zanieczyszczenia zbierane za pomocą obracających się szczotek będą trafiały do plastikowego pojemnika. Należy oczywiście pamiętać, aby systematycznie go opróżniać. Nie trzeba jednak przejmować się akumulatorem.

Jaki odkurzacz automatyczny – kwestie do uwzględnia przy wyborze

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli robotów sprzątających renomowanych producentów. Czym powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jaki odkurzacz automatyczny? Jakie parametry będą odgrywały największą rolę? Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zweryfikowanie w jaki system został wyposażony dany robot.

Zobacz także kosiarki automatyczne!

W przypadku systemu dowolnego urządzenie nie tylko będzie się odbijało od przeszkód, ale również kilka razy pokona tą samą trasę. Oznacza to, że sprzątanie będzie trwało stosunkowo długo. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na odkurzacz z uporządkowanym systemem. Produkt będzie wtedy poruszał się szybciej i sprzątał skuteczniej. Należy także sprawdzić czy odkurzacz będzie posiadał laserowy dalmierz. Umożliwi on bowiem zlokalizowanie oraz oszacowanie wielkości określonego pomieszczenia.

Najlepszy odkurzacz automatyczny – jaki wybrać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najdroższe produkty dostępne na rynku wyposażone są w specjalne czujniki. Dzięki nim możliwe będzie płynne poruszanie się po całym mieszkaniu. Ponadto niektóre modele mają zamontowaną kamerę, która pozwoli na rozpoznawanie przeszkód. Warto wiedzieć, że bardzo duże znaczenie może mieć także funkcja polegająca na sterowaniu urządzeniem za pośrednictwem telefonu. Inteligentny robot nie powinien mieć większych problemów z pokonywaniem drogi między poszczególnymi pomieszczeniami.

jaki odkurzacz automatyczny

Godny uwagi jest fakt, że niektóre odkurzacze mogą zostać zaprogramowane w taki sposób, by sprzątały w określonym dniu w ustalonej godzinie. Urządzenia znajdujące się w asortymencie renomowanych producentów posiadają także funkcję polegającą na automatycznym dostosowaniu mocy do napotkanych zabrudzeń. Warto zaznaczyć, że im większy będzie pojemnik, tym rzadziej użytkownik będzie musiał go czyścić. Z kolei osobom zmagającym się z alergią rekomendowane jest upewnienie się, czy dany odkurzacz będzie posiadał właściwy filtr. Nie można zapomnieć zweryfikować, jak głośny jest odkurzacz, a także ile może pracować zanim wyczerpie się akumulator.

Sprawdź ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych: https://www.termabialka.pl/ranking-robotow-sprzatajacych-2021/.

Jakie są zalety i wady odkurzacza automatycznego?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem omawianego rozwiązania jest fakt, że produkt działa bez ingerencji człowieka. Może bowiem samodzielnie odkurzyć mieszkanie. Należy zaznaczyć, że odkurzacz jest w stanie dostosować swoją pracę do rodzaju występujących zanieczyszczeń. Nie wszyscy wiedzą, że niektóre model mogą nawet umyć podłogę. Warto jednak zastanowić się, czy odkurzacz stojący nie będzie dla nas lepszym wyborem.

Godny uwagi jest fakt, ze omawiane odkurzacze automatyczne cechują się niewielkimi rozmiarami. Mogą tym samym bez większego problemu dotrzeć do bardzo trudno dostępnych miejsc. Urządzenie jest także łatwo przechowywać. Oczywiście produkt jest cichszy w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza dostępnego na rynku. Nie będzie zakłócał funkcjonowania czy negatywnie oddziaływał na komfort domowników.

odkurzacz stojący

Odkurzacz automatyczny czy odkurzacz stojący?

Jak zostało już wspomniane wcześniej bardzo dużą liczbę modeli można zaprogramować w taki sposób, by uruchamiały się o określonej godzinie. Wadą odkurzacza automatycznego jest oczywiście stosunkowo duży wydatek. Cena urządzenia może oscylować w granicach dochodzących do kilku tysięcy złotych. Produkt nie usunie kurzu z mebli czy nie odkurzy schodów. Niektórych użytkowników może także irytować częsta konieczność wyczyszczenia szczotek i zbiornika. Z kolei odkurzacz stojący jest lepszą opcją dla osób, które mają dużo rzeczy na podłodze oraz wiele zakamarków. Mamy wtedy pełną kontrolę nad tym, jak i gdzie sprzątamy. Są one też użyteczne przy schodach! Odkurzacz stojący sprawdzi się więc w domu