termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

wałek do masażu
Lifestyle

Co daje wałek do masażu?

Z całą pewnością stosowanie wałka do masażu daje naprawdę wiele rożnych korzyści. Obecnie, kiedy do dyspozycji mamy wałek do masażu zrobiony z pianki, to zarówno sportowcy, jak również miłośnicy fitnessu mogą błyskawicznie ulepszyć swój trening i zminimalizować ryzyko kontuzji. Zdecydowanie najlepsze w tego typu wałkach do masażu jest to, że za niewielkie pieniądze, możemy czerpać naprawdę wiele korzyści z terapii, która tradycyjnie jest wykonywana przez masażystę, czy też terapeutę.

Wałek do masażu – charakterystyka

Wałek do masażu, to po prostu przyrząd, który ma nam pomóc uśmierzyć bóle stawów oraz mięśni, które powstały podczas wykonywania treningu. Wałek ten ma konstrukcję podłużną i został zrobiony ze specjalnej pianki, która cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Powierzchnia wałka do masażu może być albo gładka, albo może mieć też liczba kształty i wypustki. Obecnie znajdziemy wałki w różnych wzorach, kolorach, jak również o różnym stopniu twardości. Zawsze powinien być odpowiednio twardy, ponieważ to właśnie od tego zależy, czy wałek będzie w stanie nam pomóc, czy też nie. Coraz częściej ten przyrząd stosują rehabilitanci, sportowcy, jak również możemy go znaleźć na wielu siłowniach. Coraz więcej ludzi przekonuje się do wałka, ponieważ widzą jakie daje efekty. Dzięki niemy, w swoimi domu możemy rozluźnić obolałe mięśnie.

Wałek do masażu – zastosowanie

Jeżeli uprawiamy sport profesjonalnie, czy też ćwiczymy regularnie, a po skończonym treningu dokucza nam ból i pieczenie mięśni, to w takim wypadku doskonale sprawdzi się właśnie wałek do masażu. Jeżeli czujemy ból w obrębie mięśnia czworogłowego uda, to trzeba przyłożyć wałek właśnie w to miejsce i delikatnie masować. Masaż musi być z góry na dól i trzeba to robić powoli, żeby nie wywołać większych dolegliwości bólowych. Taki masaż trzeba robić aż do momentu, kiedy nie będziemy już odczuwać bólu. Zazwyczaj wystarczy minuta. Masaż z wykorzystaniem wałka do masażu, doskonale sprawdzi się na praktycznie każdy mięsień naszego ciała.

Korzyści ze stosowanie wałka do masażu

Robienie masażu z wykorzystaniem wałka do masażu, przynosi wiele korzyści relaksujących i prozdrowotnych. Masaż takim właśnie wałkiem rozluźnia mięśnie po ciężkim treningu i pozwala pozbyć się protreningowego bólu. Do tego, jeżeli z wałka będziemy korzystać regularnie, to na pewno zauważymy, że zmniejszyło się napięcie, jak również usprawniony został przepływ krwi w mięśniach. To wszystko ma wpływ na szybszą regenerację naszego organizmu i usuwanie toksyn, które zalegają w mięśniach.