termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle

Kiedy pies jest przekarmiony?

Niestety problem otyłości jest dzisiaj bardzo powszechny. Nie tylko wśród ludzi, ale również ich domowych czworonogów. Kiedy Twój pies zamienia się w chodzącą kulkę to sygnał, że czas na zmianę sposobu żywienia. Kiedy pies jest przekarmiony? Jak zmienić jego dietę? Dlaczego karma bezzbożowa jest dobrym rozwiązaniem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego pies jest otyły?

Niestety przekarmianie psów to powszechna praktyka. Oczywiście większość właścicieli czworonogów robi to zupełnie nieświadomie. Mamy przecież dobre intencje i chcemy serwować naszym pupilom najwyższej jakości posiłki. Problem polega jednak na tym, że nie trzymamy się odpowiednich proporcji. Nasi pupile dostają wypełnione po brzegi miski, a najczęściej wystarczyłaby połowa tego. Właśnie dlatego po kilku latach psy zaczynają przypominać chodzące kulki. Nadwaga może natomiast prowadzić do wielu groźnych chorób. Pupile zaczynają mieć wówczas zaburzenia odporności, problemy trawienne, kłopoty z oddychaniem, z poruszaniem. Ich narządy są natomiast otłuszczone, przez co wolniej i mniej wydajnie pracują. Na szczęście te problemy może rozwiązać zmiana diety. Polecana jest między innymi karma bezzbożowa w odpowiednich proporcjach.

Jak zmienić psią dietę?

Jeżeli zatem stwierdzisz, że Twój pies jest otyły i potrzebuje nowej diety, musisz natychmiast podjąć drastyczne kroki. Podstawową zasadą jest podawanie pupilowi dwóch posiłków dziennie. Karmienie go rano i wieczorem przyspiesza metabolizm, a to korzystnie wpływa na zdrowie naszego pupila. Wiele osób decyduje się też na wykorzystanie mniejszej miski. To właściwie optyczny trik, ale naprawdę skuteczny. Jedzenie w większej misce zostanie pochłonięte znacznie szybciej niż to w mniejszej misce. Posiłek w mniejszej wersji zajmie więc psa na dłuższy czas i jednocześnie taka miska wypełniona po brzegi bardziej go zainteresuje. Pies nie powinien być też zestresowany. W czasie jedzenia warto zapewnić mu komfortowe warunki, aby nie czuł zagrożenia, że ktoś za chwilę może mu zabrać posiłek. No i oczywiście należy używać wysokiej jakości pożywienia. Taką rolę może odgrywać chociażby karma bezzbożowa.

Dlaczego warto postawić na karmę bezzbożową?

Karma bezzbożowa zawiera bardzo dużą dawkę białka. To również pożywienie właściwe dla psich alergików. Karma pozbawiona jest bowiem alergenów zbożowych, które mogą wywoływać niepożądane reakcje. Nadto karma bezzbożowa dostępna jest w sklepach w różnych wariantach. Można wybrać na przykład tę, przeznaczoną na bardzo aktywnych psów, dla małych ras, dla psich seniorów i tak dalej.