termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Co zabrać pod namiot?
Poradnik Turystyka

Co zabrać pod namiot?

Planujesz spędzić urlop pod namiotem? Ta forma noclegu cieszy się dużą popularnością, w szczególności wśród młodzieży. W górach, nad jeziorem oraz morzem znajdziemy liczne pola namiotowe z rozwiniętymi zapleczami sanitarnymi i udogodnieniami. Wybierając się pod namiot należy pamiętać o zabraniu odpowiedniego wyposażenia.

Poniżej zebraliśmy listę tego, co warto zabrać pod namiot

1. Namiot

Namiot to podstawa. Przed wyjazdem sprawdźmy jego stan – zarówno używany, jak i nowy. Przecież nikt nie chce w nim pływać w czasie deszczu. Jeżeli jeszcze nie kupiliśmy namiotu to warto wybrać większy, by nie spać jak śledzie w konserwie i zabrać do środka wszystkie bagaże.

2. Śpiwór, materac

Od materaca i śpiwora zależy komfort naszego spania. Skąpiąc na tym wyposażeniu okaże się, że z materaca szybko uchodzi powietrze i przed każdym snem konieczne będzie dopompowywanie go. W przypadku cienkiego śpiwora i chłodniejszych nocy zmarzniemy.

3. Zestaw kuchenny

Zakres wyposażenia kuchennego zależny jest od tego gdzie będziemy spożywali posiłki. Mamy dwie opcje – stołowanie się w pobliskim barze, knajpie, restauracji lub własnoręczne przygotowywanie dań. Decydując się na drugie rozwiązanie należy zabrać ze sobą butlę z gazem, lodówkę turystyczną i czajnik elektryczny.

4. Ubrania

Pod namiot warto zabrać całą gamę ubrań. W ciepłe dni przydadzą się krótkie koszulki, spodenki, kostiumy kąpielowe. W nocy ze względu na niską temperaturę nieodzowne okażą się dresy i ciepłe bluzy. A na deszcz – nieprzemakalne kurtki, parasolki i kalosze.

5. Kosmetyki

Kobiety kierują się dewizą – kosmetyków nigdy za wiele. Na wyjazd pod namiot warto zabrać ze sobą sporą ilość kosmetyków. Przydadzą się żele do kąpania, płyny do włosów, pasty do zębów, kremy do opalania i nawilżania skóry oraz inne.

6. Inne wyposażenie

W wyposażeniu powinny znaleźć się takie przedmioty jak latarka, ładowarka do telefonu, czapka z daszkiem, spray na komary, tabletki przeciwbólowe, żele na ukąszenia, krzesełka turystyczne, aparat fotograficzny.