termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Frezarka do paznokci
Poradnik

Frezarka do paznokci – co powinnaś wiedzieć, zanim kupisz?

Do czego służy frezarka do paznokci? Dlaczego warto ją mieć? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Frezarka do paznokci – czym jest?

Frezarka do paznokci jest prostym w obsłudze i niesamowicie użytecznym urządzeniem, które powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety robiącej manicure w domowym zaciszu. Tego typu sprzęty są wykorzystywane zarówno w profesjonalnych salonach, jak i w celach prywatnych, oczywiście zazwyczaj różnią się wtedy nieco swoimi parametrami. Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet „domowa” frezarka do paznokci pomoże Ci w wykonaniu manicure hybrydowego czy żelowego. Oprócz samej frezarki potrzebujesz rzecz jasna kilku dodatkowych elementów, jak lampa do paznokci, lakiery do paznokci, top czy baza. Do tego musisz też samodzielnie nabyć umiejętności, nie obawiaj się jednak – z pewnością szybko poradzisz sobie z obsługą frezarki. Aby nieco przyspieszyć ten proces, możesz zaprosić koleżanki i zorganizować sobie wspólny wieczór, w czasie którego zrobisz im paznokcie – czyli połączenie dobrej zabawy z nauką! Trzeba też dodać, że samodzielne robienie manicure w domu to spora oszczędność pieniędzy. Koszt zakupu całego sprzętu zwróci się już po zaledwie kilku wykonanych stylizacjach. I do tego nie musisz dopasowywać się do grafiku swojej kosmetyczki.

Do czego służy frezarka do paznokci

Wiesz już, że frezarka to sprzęt, który nie jest specjalnie trudny w obsłudze, ale do czego w zasadzie służy? Ujmując najkrócej, frezarka służy do opracowania paznokci oraz skórek. Do jej prawidłowego działania potrzebujesz frezów, czyli odpowiednich końcówek, które można porównać do małych pilniczków do paznokci. Zależnie od tego, z których frezów korzystasz, frezarka do paznokci może:

  • skrócić sztuczne i naturalne paznokcie,
  • modelować płytki, dzięki czemu nadasz im odpowiedniego i wybranego przez siebie kształtu,
  • polerować akryl,
  • usunąć skórki, odcinki i nagniotki,
  • usunąć stary manicure lub żel,
  • opiłować paznokcie żelowe i akrylowe,
  • wykonać wgłębienia do mocowania ozdób,
  • ściągnąć manicure hybrydowy.

Frezarka do paznokci – co jeszcze warto wiedzieć?

Choć praca z frezarką nie jest przesadnie trudna, przyda Ci się odrobina wprawy – a tę, jak wiadomo, najlepiej nabyć przez praktykę. Nie zrażaj się początkowymi niepowodzeniami, wszystko przyjdzie z czasem. Starannie dobieraj też frezy – zależnie od ich materiałów wykonania oraz kształtu są przeznaczone do innych celów. W miarę możliwości decyduj się na markowe elementy, są one trwalsze i gwarantują lepszy efekt w czasie pracy. To samo dotyczy zresztą frezarki. Na początek nie musisz kupować najlepszego modelu na rynku, z pewnością jednak warto, abyś wybrała urządzenie znanego producenta. Już teraz sprawdź najlepsze frezarki do paznokci i wybierz jedną z nich, by zacząć swoją przygodę z manicure!