termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Uroda

Zmarszczki pod oczami – jak je ukryć?

Starzenie się skóry przekłada się na to, że staje się ona znaczne mniej elastyczna oraz cieńsza. Zmarszczki w wyniku procesów starzenia pojawiają się na twarzy. Powoduje to występowanie nieestetycznego efektu. Szczególnie bardzo widoczne zmarszczki pod oczami mogą bardzo nieestetycznie się prezentować.

Jakie są powody występowania zmarszczek?

Występowanie zmarszczek jest związane z różnymi czynnikami. Do najważniejszych można zaliczyć:
– nadmierne przebywanie na słońcu,
– palenie,
– uwarunkowania genetyczne.
Oczywiście z wiekiem zmarszczki pojawiają się w sposób naturalny. Natomiast ich widoczność oraz skala zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli chce się zredukować negatywne efekty estetyczne wynikające z występowania zmarszczek można zastosować różne metody, które pozwalają je redukować lub ograniczać ich widoczność.

Jak radzić sobie ze zmarszczkami?

Efekty starzenia się skóry pojawiają się w związku z utratą kolagenu czy elastyny. Gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki pod oczami warto na nie reagować. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia możliwości ograniczenia ich powiększania się. Im wcześniej zacznie się stosować preparaty czy zabiegi ograniczające rozwijanie się zmarszczek po ich pojawieniu się, tym znacznie bardziej widoczne efekty można uzyskać.
Gdy zmarszczki już się pojawiły warto zdecydować się na takie działania, jak:
– regularne stosowanie kosmetyków nawilżających i przeciwdziałających zmarszczkom,
– wykorzystanie kosmetyków, które zawierają kwas hialuronowy oraz witaminy A, E, C,
– oczyszczanie skóry wokół oczy w delikatny sposób,
– poprawne wykonywanie demakijażu,
– zabezpieczenie skóry przed działaniem promieni słonecznych.
Na zmarszczki pod oczami wybierać można różnorodne kosmetyki. Ważne jest, aby takie produkty kosmetyczne stosowane były regularnie. Dotyczy to szczególnie przeciwzmarszczkowych produktów, które posiadają skład specjalnie przygotowany z myślą o niwelowaniu zmarszczek oraz powstrzymywaniu ich rozwijania się. Nawilżanie skóry pozwala zwiększyć jej elastyczność, co również ogranicza powiększanie się zmarszczek.
Do powodów rozwijania się zmarszczek można zaliczyć zarówno wysuszanie się skóry, jak też nieodpowiednią pielęgnację. Pozostawianie makijażu na noc czy niedokładny demakijaż znacznie zwiększają ryzyko niewłaściwego odżywienia skóry, co prowadzić może do zwiększania podatności skóry na marszczenie się. Podobnie jest przy nadmiernym wystawianiu skóry na działanie słońca, gdzie promieniowanie UV jest w stanie przyśpieszać procesy starzenia się. Jednocześnie takie promieniowanie niszczy również kolagen, który bezpośrednio wpływa w skórze na jej elastyczność.

Jak ograniczyć pojawianie się zmarszczek?

Jeśli chce się ograniczyć pojawianie się zmarszczek można zdecydować się na stosowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety, która pozwala dostarczyć cenne składniki odżywcze. Do takich zaliczyć można witaminy A, E, C czy cyn. Ważne jest włącznie do diety między innymi warzyw, owoców, ryb. Jeśli przy stosowaniu samej diety trudno jest dostarczać wszystkie, niezbędne składniki odżywcze można zdecydować się na wspieranie organizmu poprzez wykorzystanie suplementów diety.
Na zwiększenie ryzyka pojawienia się zmarszczek wpływa nie tylko niewłaściwa dieta, ale również brak odpowiedniego wypoczynku. Szczególnie ważna jest odpowiednia ilość snu. W tym względzie regularny, odpowiednio długi sen pozwala zapewnić możliwość regenerowania się skóry. Gdy śpi się za krótko wówczas pojawiają się cienie oraz worki pod oczami. Procesy naprawcze w skórze są również zaburzone, co przekłada się na to jak skóra funkcjonuje.
Skórę można wspierać również poprzez stosowanie zabiegów z wykorzystaniem domowych metod. Doskonale sprawdzić się mogą różne olejki, jak z awokado, arganowy czy ocet jabłkowy. Pozwalają one dostarczyć wiele cennych substancji, które bezpośrednio przekładają się na sposób funkcjonowania skóry. W olejkach znajdują się witaminy, które mogą być dostarczone bezpośrednio do skóry. Powala to znacznie lepiej odżywić skórę, która w ten sposób może się znacznie lepiej prezentować.