termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

poduszki profilowane dla dzieci
Lifestyle

Niezwykle pomocne poduszki profilowane dla dzieci

 Ułożenie dziecka do snu to często duży wysiłek dla rodzica. Maluch może nie chcieć spać z wielu powodów, głównym jest niewygoda, która obecna jest w sypialni. Źle przygotowane łóżeczko sprawia, że maluszkowi trudno jest komfortowo ułożyć się do snu. Gromadząc elementy wyposażenia tego pomieszczenia, należy pamiętać, że ciało dziecka znacznie różni się od ciała dorosłego, cechuje je delikatność, inne napięcie mięśni czy znikoma kontrola własnego ciała. Konieczne jest użycie specjalistycznych artykułów. Jednym z nich mogą być specjalnie przygotowane dla dzieci poduszki profilowane.

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ciało dziecka podczas snu musi być utrzymane w linii prostej, jest to warunek konieczny do tego, żeby maluszek mógł swobodnie oddychać, przełykać, każdy mięsień pracuje wtedy prawidłowo. Ułożenie zwykłej poduszki w łóżeczku jest zbędne, przez wielu specjalistów w zakresie pediatrii uważane nawet za niebezpieczne. Jedynym rozwiązaniem, które można wziąć pod uwagę jest ortopedyczna poduszka profilowana. W jej wnętrzu znajduje się specjalne wgłębienie na głowę. Rozmiar tego przedmiotu dobiera się indywidualnie do wieku dziecka i obwodu jego główki. Poduszki profilowane zostały sprawdzone nie tylko przez lekarzy pediatrów, wiele dobrego mogą o nich powiedzieć także ortopedzi, położne, neurolodzy czy fizjoterapeuci. Może je zakupić w specjalistycznym sklepie internetowym – https://omedika.pl/poduszki-ortopedyczne-do-spania-c88.html. Artykuł ten dobrze współpracuje z ruchem głowy niemowlęcia, dostosowuje się do niego. Dzięki temu, że można ją odszukać w różnych rozmiarach, z tego przedmiotu mogą skorzystać zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

Z czego są robione poduszki profilowane dla dzieci?

Przed sprowadzeniem jakichś dziecięcych akcesoriów do sypialni malucha trzeba przeanalizować ich skład materiałowy. Tworzywa muszą być nowoczesne, ale przede wszystkim miękkie, trwałe, dbające o wrażliwą skórę niemowlaka. Z poduszkami profilowanymi dobrych marek nie trzeba się martwić o ich jakość, materiał to atestowana dzianina OEKO-TEX bezpieczna dla dzieci. Jest to tworzywo, które pozwala na normalną cyrkulację powietrza, skóra może swobodnie oddychać. Jest ona wygodna w użyciu i pielęgnacji. Poduszki profilowane można prać w pralce, szybko schną, niezależnie od tego, czy użyje się suszarki czy pozwoli im wyschnąć samodzielnie. Zaletą materiału jest jego antyalergiczność, nawet jeśli maluch jest alergikiem, taki produkt będzie mógł być w jego bliskim otoczeniu, nie spowoduje to pogorszenie zdrowia czy samopoczucia. Przedmioty te można używać cały rok, także latem, gdy temperatury powietrza są wysokie.