termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Turystyka

Wrocław na weekend – co warto zobaczyć?

Wrocław na weekend wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują interesujących lokacji. Faktem jest, że to jedno z najpiękniejszych miast w całej Polsce. Atrakcje są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie ma znaczenia, czy zdecydowaliśmy się na samotny wypad, czy podróżujemy z drugą połówką, rodziną lub przyjaciółmi. Poniżej przedstawiono kilka miejsc godnych odwiedzenia.

Mostek Pokutnic

Nazwa omawianego mostu jest wynikiem miejskiej legendy. Pokutnice to kobiety, które stronią od zawierania związków małżeńskich, a wykonywanie obowiązków domowych to dla nich prawdziwa katorga. Dlaczego warto się tutaj udać? Przede wszystkim ze względu na zapierającą dech w piersiach panoramę Wrocławia. Miasto obserwowane z wysokości prezentuje się zupełnie inaczej. Opisywany Mostek Pokutnic stanowi połączenie dwóch wież kościoła św. Marii Magdaleny. Oczywiście miłośnicy budynków sakralnych powinny zobaczyć go od środka. Jest to obiekt z XIII w., który został stworzony z myślą o rzemieślnikach oraz ubogich osobach. Podczas II wojny światowej budowla została w dużej części zniszczona. Wejście na wieżę jest płatne, jednak bilet kosztuje zaledwie kilka złotych. Atutem jest fakt, że schody nie są zbyt wąskie, czy też strome. Właśnie dlatego omawiany most polecany jest również osobom starszym, czy też dzieciom.

Wyspa Słodowa

Poszukujesz miejsca, gdzie można się zrelaksować i zapomnieć o problemach dnia codziennego? Wyspa Słodowa wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jest ona uwielbiana przez studentów, ale nie tylko. Spełni oczekiwania osób stawiających na klimatyczne lokacje, które wprawiają w dobry nastrój. Można tutaj udać się zarówno na spotkanie ze znajomymi, jak i romantyczną randkę. Plażowe bary stanowią największą atrakcję w lecie. Można tutaj znaleźć komfortowe leżaki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozłożyć sobie koc na piasku. Warto dodać, że można spożywać tutaj własny alkohol. Wiele osób poleca również udać się w rejs łódką po Odrze. Trwa on około godziny – przez ten czas można poznać wiele ciekawostek o mieście. Są one opowiadane przez doświadczonego przewodnika. Rejs to znakomita opcja dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko.

Most Tumski

Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w całym Wrocławiu. Dobrze jest wiedzieć, że to jedna z najbardziej dociążonych konstrukcji w mieście. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że znajdziemy tutaj ogromną ilość metalowych kłódek, które zakochani przywieszają na znak swojego uczucia. Kluczyk wrzucony do rzeki ma sprawić, że miłość nigdy nie przeminie. Trzeba wspomnieć, że na przełomie 2019/2020 roku obiekt został oddany do remontu, jednak szybko pojawiły się na niej nowe kłódki. Ci, którzy powinni zawiesić własny dowód uczucia mogą zakupić go na miejscu.

Ogród Japoński

Ci, którzy cenią sobie piękno natury powinni odwiedzić Ogród Japoński. Przypadnie on do gustu tym, którzy pragną spędzić czas w ciszy oraz spokoju. Nie brakuje tutaj ławeczek, gdzie można przysiąść i delektować się śpiewem ptaków. Na specjalną uwagę zasługuje sporych rozmiarów staw. Łatwo zauważyć, że pływają w nim ogromne karpie. W omawianym ogrodzie spotkamy się z krętymi alejkami, które wysadzane są unikatową roślinnością. Jest to idealne miejsce na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Z pewnością będą one jedyne w swoim rodzaju. Drewniane pomosty wydają się być genialnym miejscem na odpoczynek.

Fontanna Wrocławska

Znajduje się one w niedalekiej odległości od Hali Stulecia. Pokazy są niezwykle efektowne, co usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających turystów. To wyjątkowe połączenie wody, światła oraz dźwięku. Trzeba wspomnieć, że wieczorami zazwyczaj mają miejsce pokazy specjalne, które są jeszcze bardziej spektakularne. Opisywane miejsce jest wyjątkowo klimatyczne po zachodzie słońca. Oczywiście warto jest odwiedzić je również w dzień, więc wszystko zależy od osobistych preferencji. Faktem jest, że Fontanna Wrocławska nie odbiega standardem od obiektów zlokalizowanych w innych częściach świata.