termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Uroda

Makijaż permanentny brwi czy warto go robić?

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykorzystanie możliwości, które daje makijaż permanentny. To przede wszystkim wygodne rozwiązanie, które powoduje, że nie trzeba wykonywać regularnie codziennego makijażu. Natomiast bardzo ważne jest, aby makijaż permanentny był odpowiednio wykonany, aby nie szpecił.

Na czym polega makijaż permanentny?

Obecnie coraz bardziej popularne stają się wyraziste makijaże, które opierają się na mocno podkreślonych brwiach, wydatnych oczach, czy podkreślonych ustach. Wykonanie takiego makijażu każdego dnia wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na wykonanie makijażu permanentnego. Taki makijaż realizowany jest przy wykorzystaniu odpowiedniego pigmentu, który podawany jest pod powierzchnię naskórka. Jest to zabieg, który wykonywany jest za pomocą igły oraz w miejscowym znieczuleniu. Regeneracja po wykonaniu takiego makijażu trwa maksymalnie przez kilka tygodni. Jednak można liczyć na wyjątkowy oraz trwały efekt.

Popularny makijaż permanentny brwi

Permanentny makijaż jest wykonywany na:
– ustach,
– brwiach,
– oczach.
Jednak najbardziej popularny jest makijaż permanentny brwi. Wynika to przede wszystkim z mody na wyraziste oraz przyciemnione łuki brwiowe. Takie efekty można znacznie łatwiej uzyskać poprzez wykonanie zabiegu makijażu permanentnego. Dodatkowo można uzyskać trwały efekt, co ma duże znaczenie dla wielu kobiet, gdzie wykonywanie makijażu brwi jest czasochłonne.

Do wykonania makijażu brwi wykorzystuje się różne metody. Jedną z nich jest odręczne wykonanie makijażu permanentnego. W takim przypadku wykorzystywane są takie metody jak piórkowa oraz włosowa. Jest to precyzyjna metoda, która pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Do wykonania zabiegu wykorzystywane są małe ostrza, którymi odręcznie rysuje na brwiach włoski, które wyglądają identycznie jak naturalne włoski. Druga metoda odręcznego wykonywania brwi w sposób permanentny daje bardzie wyrazisty efekt, co obejmuje między innymi łuki podkreślone cieniem i lekko przyciemnione. Jest to zgodne z obowiązującymi trendami.

Jak szybko uzyskuje się efekty?
Jedną z korzyści permanentnego makijażu brwi jest to, że efekt jest szybko widoczny. Pozwala on na normalne funkcjonowanie, czyli można w dniu wykonanie zabiegu iść na imprezę. Natomiast efekt takiego makijażu utrzymuje się przez długi okres czasu, który wynosić może nawet dwa lata. Po tym okresie niezbędne jest jego odświeżenie. Jednak długi czas, w którym utrzymuje się efekt pozwala zapewnić brak konieczności wykonywania jakichkolwiek innych zabiegów kosmetycznych w celu ukształtowania odpowiednio prezentujących się brwi.

Jak wybrać salon?

Bardzo ważne przy decydowaniu się na wybranie salonu kosmetycznego jest, aby zapoznać się z różnymi ofertami. W tym względzie ważne jest znalezienie takiego salonu kosmetycznego, który jest pozytywnie oceniany przez klientki w kontekście jakości wykonywania zabiegów makijażu permanentnego. Trzeba brać pod uwagę, że niewłaściwie wykonany zabieg może powodować nienaturalne, a co za tym idzie nieestetycznie prezentujące się efekty. Dobrym rozwiązaniem przy wybieraniu salonu kosmetycznego jest zapoznanie się z opiniami klientek. Wówczas można mieć większą pewność, że wybiera się takie miejsce, które będzie w stanie spełnić oczekiwania. Jednocześni salony kosmetyczne prezentują obecnie zdjęcia wykonanych zabiegów, co oczywiście pozwala sprawdzić, czy efekty są odpowiednie.
Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego trzeba odpowiednio wyselekcjonować odpowiedni kształt brwi. Decydować można się w tym względzie na naturalny kształt brwi. Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na brwi, które wyglądają zgodnie z oczekiwaniami, co może również obejmować brwi prezentujące się odmiennie od naturalnych. Przy wykonywaniu zabiegu makijażu permanentnego próbnie wykonywany jest rysunek kredką. Wprawdzie jego wykonanie zajmuje czas, ale można dokładnie zapoznać się z tym jak powinien prezentować się ostateczny efekt.