Sport, Rekreacja, Zdrowie

Zdrowy tryb życia dla każdego!

fotel z masażem
Zdrowie

Fotel z masażem – relaks we własnym domu

Współczesny tryb życia wiąże się z ogromną ilością stresu. Niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy, zawsze będziemy mieli pod dostatkiem sytuacji, które mogą odbić się na naszym zdrowiu. To duży problem, gdyż długotrwałe działanie stresu ma naprawdę katastrofalny wpływ na nasz organizm. Na szczęście, istnieją domowy metody, aby rozładować napięcie – aktywność fizyczna, fotel z masażem, dobra dieta czy zwiększona ilość snu. Jeśli prawidłowo rozplanujemy swój dzień, to nie powinniśmy mieć większych problemów z dokonaniem pewnych zmian. To oczywiste, że z uwagi na pracę oraz obowiązki nie zawsze jesteśmy w stanie znacząco zmienić tryb życia, lecz wtedy pomocne okazują się stosowne akcesoria, przede wszystkim sprawny fotel z masażem. Jego głównym atutem jest to, że pozwala się odprężyć, lecz nie musimy poświęcać mu dużej uwagi – siedząc na takim fotelu można wykonywać codzienne czynności, oddając się jednocześnie relaksującemu masażowi. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzić czas, lecz odczuwają potrzebę rozładowania napięcia.

Komu poleca się fotel z masażem?

Sprawny fotel wyposażony w funkcję masażu to świetna inwestycja dla większości osób. Sprzęt ten posiada wiele zalet, dzięki którym warto nabyć swój własny egzemplarz. Jest on idealnym wyborem dla ludzi pracujących w domu, którzy większość swojego dnia spędzają w pozycji siedzącej. Fotel z masażem pozwala odprężyć spięte mięśnie, nie odrywając od obowiązków. Z podobnego powodu jest on popularny wśród pracowników fizycznych, którzy często cierpią na bóle kręgosłupa. Masaż może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż regularnie stosowany, skutecznie uśmierza te uciążliwe dolegliwości. Sprzęt ten jest często sugerowany nawet przez lekarzy, gdyż ci, jako specjaliści, doskonale zdają sobie sprawę z ich wyjątkowych właściwości. Wysokiej jakości fotel z masażem jest w stanie poprawić stan pleców w zaledwie kilka tygodni, lecz warto jest stosować go rutynowo.

fotel z masażem przy biurku

W gruncie rzeczy, fotel z masażem jest przydatny dla praktycznie każdej osoby. Nawet jeśli nie zmagamy się z bólami pleców lub spiętymi mięśniami, masaż jest po prostu przyjemny i nie stoi na przeszkodzie, aby z niego skorzystać.

Ile kosztuje standardowy fotel z masażem?

Ceny foteli z masażem mogą zależeć od wielu czynników, dlatego bywają dość różnorodne. Standardowe modele to w większości przypadków koszt pomiędzy 600 a 1000 złotych – są one w stanie zapewnić całkiem szeroki zakres masażów, a ich ogólna jakość jest zadowalająca. Należy mieć na uwadze, że kupując fotel z masażem, zazwyczaj płacimy nie za samo urządzenie, które jest w nim zamontowane, ale za obicie. Najwięcej zapłacimy za fotele wypoczynkowe z naturalnej skóry, o dużych rozmiarach i wbudowanych podnóżkach. Jeśli chodzi o sam komfort masażu, to zazwyczaj różnica nie jest szczególnie duża, lecz warto jest najpierw zapoznać się ze specyfikacją danego produktu, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

profesjonalny fotel z masażem

Jeśli interesuje nas prawdziwie ekskluzywny fotel z masażem, to musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 3000 do 5000 złotych. Kwota ta może wydawać się dość duża, lecz zazwyczaj stanowi zaskakująco dobrą inwestycję. Tego typu modele zazwyczaj posiadają bardzo bogaty zakres regulacji, dzięki któremu z łatwością możemy ustawić dokładnie taką pozycję, jaka nam odpowiada. Co więcej, wyróżniają się one wieloma trybami masażu, o wielu stopniach intensywności. Ponadto, stanowią one bardzo wygodne siedzenie, nawet jeśli pominiemy zamontowany w nich mechanizm masujący.

Z drugiej strony, można sprawić sobie dobry fotel z masażem bez wydawania zbyt dużych sum pieniędzy. Pewną opcją zawsze pozostają wyspecjalizowane maty masujące, które nakładamy na wybrane siedzenie. Ich ceny zazwyczaj nie przekraczają 500 złotych, dlatego jeśli posiadamy już własny fotel, mogą okazać się całkiem dobrym pomysłem. Rzecz jasna, nie oferują one wygody na równym poziomie co dedykowany fotel z masażem, lecz mają także swoje własne zalety. Po pierwsze, bardzo łatwo jest je transportować, dzięki czemu z łatwością możemy wziąć je z sobą na wczasy lub wyjazd. Po drugie, nie są one uzależnione od pojedynczego fotela, dlatego, w razie konieczności, można zamieścić je na innym siedzisku.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela?

Cena to bez wątpienia istotny wyznacznik podczas zakupu sprzętu, lecz nie powinna stanowić dla nas priorytetu. Duże znaczenie ma także jego faktyczna funkcjonalność oraz pokrywająca ją gwarancja – znane marki zazwyczaj zapewniają co najmniej 2 lata ubezpieczenia z dodatkową opcją odpłatnego wydłużenia tego okresu. Nie bez znaczenia jest również styl – fotel z masażem, pomimo że jest meblem o wyspecjalizowanym zastosowaniu, powinien dobrze wpasowywać się w ogólny wystrój domu lub przynajmniej nie odstawać zbytnio wyglądem od reszty wyposażenia. Warto jest także upewnić się, że dysponujemy wystarczającą ilością miejsca na taki sprzęt. Nie powinien się on znajdować w bezpośrednim kontakcie ze ścianą, gdyż wibracje mogą doprowadzić do przetarć na jego powierzchni. Z racji, że jest to urządzenie elektroniczne, fotel z masażem musi być stosownie zabezpieczony przed małymi dziećmi oraz zwierzętami domowymi, które mogłyby nieumyślnie doprowadzić do uszkodzenia przewodu, niszcząc sprzęt i wyrządzając sobie przy tym krzywdę.