termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

rozdwajające się paznokcie
Lifestyle Porady Uroda

Rozdwajające się paznokcie – jak zapobiec?

Oddzielnie się części płytki paznokcia od jego łożyska powoduje efekt rozdwajających się paznokci. Takie paznokcie bardzo często stają się znacznie bardziej łamliwe. Jednocześnie takie paznokcie nie prezentują się w estetyczny sposób. Na szczęście są sposoby, które mogą nam pomóc. Jak metody działają na rozdwajające się paznokcie? Sprawdźmy to!

Rozdwajające się paznokcie – jak poradzić sobie z takimi problemami?

Jeśli chce się usunąć problem z rozdwajającymi się paznokciami niezbędne jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Do najczęściej stosowanych preparatów zaliczają się odżywki, które pozwalają dostarczyć cenne składniki odżywcze, które pozwalają odpowiednio odżywić paznokcie niwelując problemu z łamliwością.
Natomiast odżywki na paznokcie będą skuteczne, gdy dopasujemy je do przyczyn powodujących występowanie rozdwajających się paznokci.

W tym względzie przyczynami mogą być niedobory:

  • cynku,
  • biotyny,
  • witamin A i E,
  • witamin B.
rozdwajające się paznokcie

Jeśli chce się poprawić wygląd paznokci dobrym rozwiązaniem jest dokonanie modyfikacji codziennej diety. Dieta indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby oraz zbilansowana, znacznie lepiej dostarczy kluczowe składniki odżywcze. Jeśli chce się ograniczyć występowanie takich, negatywnych skutków jak rozdwajające się paznokcie można zdecydować się na włączenie do diety takich składników, jak marchew, szpinak, które są bogate w witaminę A. Duże ilości witaminy E znajdują się w takich produktach jak jajka czy orzechy. Natomiast niedobory cynków można uzupełniać poprzez zastosowanie w diecie roślin strączkowych, mleka czy produktów zbożowych. Do ważnych składników wpływających na wygląd paznokci zalicza się również biotyna, która znajduje się w większych ilościach w wątróbce, ale również sardynkach czy pomidorach. W wątróbce, nabiale i jajkach znajdziemy witaminę B.

Sprawdź: WYPRYSK POTNICOWY – PRZYCZYNY, OBJAWY, LECZENIE

Właściwie realizowana pielęgnacja paznokci

Jeśli chce się właściwie zadbać o paznokcie trzeba stosować nie tylko odpowiednią dietę czy odżywki, ale trzeba również regularnie oraz odpowiednio realizować pielęgnację. Warto jest zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia do pielęgnowania paznokci. W tym względzie metalowe pilniki można zastąpić szklanymi wersjami. Nadmierne opiłowywanie płytki paznokci może być jednym z powodów pojawiania się rozdwajających paznokci.
Na rozdwajające się paznokcie mogą wpływać również środki chemiczne. W tym względzie warto wybierać odpowiednie preparaty, które stosowane są choćby do mycia naczyń. Silnie działające detergenty mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia paznokci.

Zobacz: https://www.termabialka.pl/jak-samemu-obciac-wlosy-nie-niszczac-ich/.

Dłonie powinno się odpowiednio zabezpieczyć poprzez stosowanie regularnego oraz skutecznego kremowania. Prace domowe warto wykonywać w rękawiczkach, co pozwala unikać negatywnego wpływu silnie działających substancji chemicznych, które znajdują się w różnych preparatach do domowego użytku. Na rękawiczki warto decydować się również przy wykonywaniu prac zewnętrznych, choćby w ogrodach.

rozdwajające się paznokcie

Pielęgnacja dłoni może również obejmować stosowanie takich preparatów, które pozwalają zapewnić zwiększone nawilżenie. Gdy natłuści się dłonie z wykorzystaniem kremów czy olejków można następnie zwiększyć efekt poprzez założenia ciepłych rękawiczek. Przebywanie w takich rękawiczkach przez całą noc jest w stanie w wielu przypadkach przynieść doskonałe efekty w zakresie przyśpieszenia przywracania paznokci do normalnego stanu.

Dowiedz się więcej o zdrowiu: https://www.termabialka.pl/objawy-grypy-zoladkowej-oraz-jej-leczenie/.

Stosowanie suplementacji

Przy dostarczaniu cennych substancji odżywczych można oprócz zewnętrznego stosowania odżywek decydować się również na suplementy. Wybierać można takie, które opierają się na naturalnych substancjach. Dostępne w tabletkach preparaty mogą zawierać witaminy czy wyciągi ze skrzypu polnego. Pozwala to zapewnić dostarczenie takich substancji, które trudno jest dostarczyć jedynie poprzez stosowanie zbilansowanej diety. Jednocześnie można również wspierać organizm poprzez dostarczanie większej ilości takich składników, które są łatwo usuwane z organizmu. Dotyczy to choćby witamin rozpuszczalnych w wodzie, jak witamina C. Jest ona w dużych ilościach wykorzystywana przez organizm, ale jej nadmiary są szybko usuwane z organizmu. Z tego powodu dostarczanie witaminy C powinno być realizowane regularnie za pośrednictwem diety, jak też przy zastosowaniu suplementów.