termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Uroda

Przedłużanie paznokci żelem w odpowiedni sposób

Szczególnie posiadając słabe paznokcie zdecydowanie się na przedłużanie paznokci jest doskonałym pomysłem. Takie paznokcie pozwalają zapewnić z jednej strony bezpieczny ich wzrost, a z drugiej strony estetyczny wygląd.

Jakie metody przy przedłużaniu paznokci można zastosować?

Zastosowanie metod przedłużania paznokci pozwala między innymi poradzić sobie z nadmiernie łamliwą płytką paznokci. Natomiast przy decydowaniu się na przedłużanie paznokci warto wybierać takie metody, które sprawią, że nie będą się one prezentowały sztucznie czy przesadnie. Najnowsze metody przedłużania paznokci pozwalają zapewnić naturalny efekt. W ten sposób uzyskać można elegancki efekt, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo dla naturalnej płytki paznokcia.

Do metod przedłużania paznokci można zaliczyć:
– szablony,
– żele,
– formy,
– hybrydową,
– akrylową.
Jedną z najbardziej popularnych metod na przedłużanie paznokci jest stosowanie żelu. Do zalet, które posiada przedłużanie paznokci żelem można zaliczyć między innymi przystępną cenę. Odpowiednio zastosowana metoda żelowa pozwala na uzyskanie naturalnego efektu w prosty sposób. Jeśli chce się wykorzystać taką metodę trzeba posiadać podstawowe akcesoria do pielęgnowania paznokci. Do takich zaliczają się między innymi pilniki, bloki polerskie, lakiery bazowe, odtłuszczacze, lakiery bazowe, kolory, topy. Niezbędne jest pozyskanie również szablonów lub form, które będą wykorzystywane podczas zabiegu przedłużania paznokci. Trzeba również wybrać odpowiedni żel budujący, który będzie wykorzystywany podczas zabiegu.

Na jaki żele się decydować?

Na rynku kosmetycznym można wybierać z coraz szerszego zakresu dostępnych żelów do przedłużania paznokci. Pozwala to wybierać takie produkty, które są między innymi odpowiednie dla zaawansowania użytkowniczki, która chce samodzielnie wykonać taki zabieg. W tym względzie żelowa metoda jest prosta do realizowania, więc może być wykonywana w domowych warunkach. Gdy wybiera się żele można skorzystać z porad, które są szczególnie przydatne dla osób początkujących. Takim osobom polecane jest korzystanie z tipsów, które pozwalają na wygodniejsze budowanie paznokcia. Z tipsem znacznie łatwiej jest realizować nakładanie żelu. Jest to zdecydowanie łatwiejsze w stosunku do wykorzystywania choćby form do przedłużania paznokci. W tym względzie dostępne w rolkach wyroby muszą być odpowiednio złożone, co oczywiście wymaga odpowiedniej wprawy. Dodatkowo kształtowanie masy żelowej w formę płytki wymaga doświadczenia, gdy chce się uzyskać dopasowany do indywidualnych oczekiwań oraz naturalny efekt.
Jeśli chce się zastosować po raz pierwszy żele do paznokci można posłużyć się poradnikami w formie video, które dostępne są za pośrednictwem Internetu. Takie poradniki są również doskonałym sposobem, aby nauczyć się jak stosować formy do paznokci. Pozwala to poprawiać umiejętności wykorzystywane do realizowania przedłużania paznokci. Im więcej wykona się samodzielnie takich zabiegów, tym znacznie większą wprawę będzie się posiadało.

Różne typy żelów
Przy pierwszych próbach realizowania przedłużania paznokci z wykorzystaniem metody żelowej można postawić na samopoziomujące się żele. Tego typu produkt posiada średnią gęstość, co sprawia, że układ się w spsoć gładki na płytce paznokcia. Łatwość poziomowania takiego żelu sprawia, że można bardzo wygodnie przygotować estetycznie prezentującą się taflę. Wykorzystując taki żel można również mieć pewność, że nie zaleje się skórek wokół paznokci. Natomiast uzyskany efekt będzie trwały.
Gdy ma się już większe doświadczenie przy tworzeniu paznokci z wykorzystaniem żelowej metody można decydować się na zastosowanie gęstego żelu. Atutem takiego typu żelu jest to, że jest on bardzo plastyczny. W ten sposób można go nakładać stopniowo, ale w dowolny sposób. Natomiast nakładanie takiego żelu wymaga zastosowania pędzelka. Jednak w ten sposób można uzyskać świetne stapianie się żelu z naturalną płytką. Taki żel mocno trzyma się paznokcia, co pozwala również zastosować dodatkowe ozdoby.