termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Uroda

Oczyszczanie wodorowe – jak skutecznie oczyścić twarz?

Dobra pielęgnacja naszego ciała, a w szczególności cery, to podstawa do pięknego i promiennego wyglądu. Niestety, wiele osób wykonuje ją niepoprawnie. Najwięcej błędów dotyczy oczyszczania skóry twarzy. Świadoma i odpowiednio dobrana pielęgnacja może zniwelować wiele problemów oraz zapewnić nam zdrowy wygląd. Warto poddać się profesjonalnym zabiegom, na przykład oczyszczeniu wodorowemu. Jak wygląda i co nam daje? Dowiesz się z naszego artykułu!

Oczyszczanie wodorowe – jak wygląda? 

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzeniu cząsteczek aktywnego wodoru w głąb naszej skóry. Dzieje się tak za sprawą wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór przez to, że jest mikroskopijny, może dotrzeć nawet do najgłębszych partii skóry. Działa naprawdę cuda na naszej cerze. Oczyszczanie wodorowe ma szeroki zakres pozytywnego wpływu na stan skóry. Cały proces składa się z usuwania martwego naskórka, działania wodorem, nawilżania oraz stymulowania do produkcji elastyny oraz kolagenu.

Co nam daje oczyszczanie wodorowe?

Przede wszystkim, główną zaletą oczyszczania wodorowego jest neutralizacja wolnych rodników. Takie działanie zapobiega procesom starzenia się skóry. Oczyszczanie wodorowe działa antyoksydacyjnie, stopując na pewien czas występowanie stresu oksydacyjnego. Ma ono także wpływ na przeciwdziałanie skutkom promieni UV na naszej skórze. Dodatkowo wodór przyspiesza procesy gojenia oraz przyspiesza regenerację. 

Oczyszczanie wodorowe krok po kroku

Aby dobrze zrozumieć cały zabieg, warto zapoznać się z tym, jak wygląda całe przygotowanie skóry, samo działanie wodorem oraz pielęgnacja po. Całość zaczyna się od peelingu kawitacyjnego, aby usunąć martwy naskórek. Skóra jest także oczyszczana z zanieczyszczeń. Kolejny krok to użycie wodoru razem z delikatnymi kwasami. To także oczyszcza naszą skórę. Tak samo jak następny zabieg, czyli działanie ultradźwiękami lub falami radiowymi. Ten moment w całym procesie jest najprzyjemniejszy, stymuluje cerę do produkcji kolagenu oraz elastyny. Całość kończy się wtłaczaniem za pomocą infuzji tlenowej składników aktywnych. Są one indywidualnie dobierane przez kosmetologa.

Jak dbać o skórę po zabiegu? 

Skóra po zabiegu jest oczyszczona, nawilżona, a także świeża. Cały proces jest całkowicie bezbolesny, a więc cera nie wymaga żadnej regeneracji. Po zabiegu należy stosować odpowiednie kosmetyki. Powinny one zawierać antyoksydanty. Jest nim na przykład witamina C. Bardzo ważne jest także odpowiednie nawilżenie.

Dla kogo jest zabieg oczyszczania wodorowego? 

Jeśli masz szarą, pozbawioną blasku skórę, do tego przetłuszczającą się i zanieczyszczoną, jak najbardziej zabieg oczyszczania wodorowego jest dla Ciebie. Wskazaniem do niego jest także skóra sucha, odwodniona, trądzikowa bądź naczynkowa. Z pewnością zabieg oczyszczania wodorowego poprawi stan i wygląd wszystkich tych typów cery. Zadbaj o siebie i już dziś umów się do kosmetologa!