termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Uroda

Jak poradzić sobie z włosami, gdy do fryzjera nie można pójść czyli jak nie mieć fatalnej fryzury podczas epidemii koronawirusa

„Kiedy jesteś piękny i młody…kiedy jesteś stary i brzydki, noś długie włosy”- tak można by zanucić za Elektrycznymi Gitarami. Hit z lat 90-tych dziś jest na czasie, ale nie dzięki modzie na długie włosy, a konieczności czekania z wizytą u fryzjera do ponownego otwarcia salonów. Ponieważ trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi trzeba sobie jakoś radzić. Panowie i tak macie lepiej niż my kobiety, bo zawsze możecie zgolić włosy, gdyż zwykle nie jesteście do nich tak przywiązani jak my, a niektórym z Was i tak już niewiele na głowie pozostało… Oczywiście wcale Wam tego nie wypominamy, wszak w przeciwieństwie do nas w każdym wydaniu możecie prezentować się dobrze… Jednak nie każdy lubi tak radykalne zmiany, dlatego proponujemy Wam również stylizację. Przeczytajcie nasz poradnik, jak radzić sobie z włosami podczas epidemii koronawirusa.

Zaopatrz się w dobrej jakości maszynkę z kilkoma trymerami

Choć sytuacja wcale nie wywołuje uśmiechu na twarzy, to nie pozostaje nic innego jak podejść do niej z dystansem. Niestety włosy nie poczekają aż epidemia się skończy i rosną średnio 2 cm na miesiąc. To całkiem sporo zważywszy, gdy masz naprawdę krótką fryzurę typu krótki jeżyk czy z wygolonymi bokami. Jednak nie łam się! Wystarczy, że kupisz odpowiednią maszynkę z kilkoma trymerami i możesz doprowadzić swoją fryzurę do ładu. Na pewno nie będzie tak dobrze przycięta jak przez profesjonalnego barbera, jednak nie masz wyjścia. Odpowiednie nasadki pozwolą ci nawet uzyskać efekt, różnych długości, choć pewnie nieco nieudolnie, bez widocznych przejść, które to fryzjer wykańcza przy pomocy nożyczek. Jednak lepszy rydz niż…włosy na Kopernika.

Jeśli nie pozostało Ci już wiele, być może czas pożegnać się z tą garstką na głowie?

Nasza kolejna porada jest dla tych mężczyzn, którym na głowie nie pozostało już wiele. Jeśli masz sporą łysinę i jedynie podcinasz u fryzjera to co zostało, to zamiast męczyć się z obcinaniem tyłu głowy czy boków, być może lepiej zgolić pozostałości włosów. Musisz wiedzieć, że będziesz wtedy prezentować się nawet młodziej, zwłaszcza, jeśli do tego zapuścisz brodę. W ten sposób zrównoważysz braki na głowie, a takie zestawienie może prezentować się bardzo dobrze. Oczywiście nie zapomnij kupić odpowiednich kosmetyków do brody, które pozwolą Ci ją ujarzmić już od pierwszych momentów jej zapuszczania. Poza tym będziesz mieć dodatkowe zajęcie, jeśli masz nadmiar wolnego czasu.

Wybierz kosmetyki do stylizacji i ujarzmij swoje dłuższe pasma

Być może jesteś na tyle przywiązany do swojej fryzury i fryzjera czy fryzjerki, że nie chcesz eksperymentować na swojej głowie i my to w pełni rozumiemy. Zawsze, jeśli czas zamknięcia salonów potrwa zbyt długo możesz zdecydować się na jedną z powyższych opcji. Jednak, póki co, warto ujarzmić zbyt długie pasma i zaopatrzyć się w kosmetyki do stylizacji. Przyda się prestyler i pomada do włosów. Pewnie zastanawiasz się czym jest ów prestyler do włosów? To tonik, dzięki któremu przygotujesz włosy po myciu do dalszej stylizacji. Jeśli przy suszeniu zbytnio się puszą albo masz lekko kręcone włosy, to z pewnością się przyda. Będzie również odpowiedni dla zbyt płaskich włosów, którym chcesz nadać objętości, wszak pomada do włosów ma dwa zastosowania i może być stosowana do utrwalenia na mokro, jak i na sucho. Możesz zatem przy pomocy tych dwóch kosmetyków i suszarki z dyfuzorem uzyskać objętość albo też stworzyć fryzurę z misternie ułożonymi do tyłu włosami, przylegającymi do głowy. Jak wykonać te fryzury dowiesz się oglądając samouczki, których w Internecie nie brakuje.

Oddaj się w ręce nieprofesjonalnej fryzjerki, jeśli masz na tyle odwagi…w końcu włosy odrastają

Nasz ostatni sposób na ujarzmienie włosów jest przeznaczony dla prawdziwych hardcorów, bo w końcu który facet powierzy swoje włosy swojej partnerce czy żonie? Jeśli należysz do tych śmiałków, to podziwiamy. Pamiętaj tylko by zakupić choć profesjonalne produkty, jak maszynkę do strzyżenia z trymerami czy nożyczki, wszak te do papieru to nie to samo…Efekt może być różny w zależności od umiejętności. Pamiętaj jednak, że włosy szybko odrastają, a zamknięcie salonów nie jest zarządzone na wieki…

Teraz już wiesz jak możesz radzić sobie z włosami w czasie epidemii. Pamiętaj, że wszyscy są w takiej samej sytuacji, warto zatem korzystać z dostępnych metod, aby móc prezentować się przyzwoicie. Prestyler do włosów na pewno pomoże.