termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Uroda Zdrowie

Bezpieczne opalanie – jak opalać się bezpiecznie?

Sezon letni zachęca nas do wypoczynku na świeżym powietrzu. Więcej czasu spędzamy poza domem i korzystamy z grzejącego słońca. Chętnie się opalamy, ale niestety nie zawsze pamiętamy o tym, żeby odpowiednio zabezpieczyć naszą skórę przed promieniami słonecznymi. Czasami bardzo dużo czasu spędzamy na słońcu, ponieważ chcemy mieć piękną opaleniznę. Zdarza się jednak, że zamiast pięknej opalenizny mamy piekącą skórę, która utrudnia nam codzienne funkcjonowanie.

Jak opalać się bezpiecznie?

Od dawna mówi się o tym, że długie opalanie nie jest bezpieczne. Można usłyszeć, iż promienie słoneczne wywołują raka oraz inne choroby skóry. W opalaniu, tak jak w każdej innej czynności, trzeba zachować umiar. Nie leżmy cały dzień w słońcu w jednej pozycji, ponieważ może to się dla nas źle skończyć. Zadbajmy też o odpowiedni krem, który uchroni nas przed skutkami mocno grzejącego słońca.
Teoretycznie każdy wie jak opalać się bezpiecznie. Jednak praktyka nie zawsze to potwierdza. Latem na plażach można zobaczyć wiele osób, które nie dbają o bezpieczne opalanie. Wystarczy spojrzeć na ich opaleniznę, która nie jest wcale piękna i sam jej widok może spowodować ból. W jaki sposób zatem bezpiecznie się opalać? Trzeba po prostu kierować się rozsądkiem i zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.
Jeżeli planujemy się opalać, to powinniśmy zainwestować w odpowiedni krem z filtrem. Kosmetyk ten powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli bardzo szybko się opalamy, to wskazany będzie krem z najwyższym filtrem. Gdy nasza skóra nie ma tendencji do szybkiego opalania, to zainwestujmy w kosmetyk z niższym filtrem. Kupując krem do opalania pamiętajmy też o twarzy. W drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków, które doskonale ochronią naszą twarz przed promieniami słonecznymi. Wiele z nich sprawdza się również doskonale pod makijażem, więc nie musimy rezygnować ze swojego codziennego makijażu, żeby się opalać.

Zakrycie znamion

Gdy spędzamy wiele czasu na słońcu, to pamiętajmy również o zakryciu znamion, które znajdują się na naszym ciele. Dzięki temu możemy się ochronić przed nieprzyjemnymi skutkami opalania takich miejsc. Nie chcemy przecież później spędzać czas u lekarzy i dowiedzieć się, że mamy raka skóry. Opalenie niektórych znamion może prowadzić do czerniaka, a to już nie jest dla nas bezpieczne.
W trakcie opalania pamiętajmy o zasłonięciu głowy oraz o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Zbyt długie przebywanie na słońcu bez nakrycia głowy może prowadzić do udaru słonecznego. Zapewne każdy przynajmniej raz w życiu czuł się źle jeżeli zbyt długo przebywał na słońcu. Z wiekiem coraz gorzej nasz organizm reaguje na przegrzanie i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.
Gdy już zadbamy o to, żeby opalać się bezpiecznie, to zostaje nam jedynie korzystać z przyjemności, którą oferuje ta czynność. Radość przyniesie nam z całą pewnością piękna i zdrowa opalenizna. Uchronimy się również przed skutkami schodzenia skóry. Dbając o bezpieczne opalanie dbamy nie tylko o nasze zdrowie i samopoczucie, ale również zapewniamy sobie doskonałą opaleniznę.