termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

zdrowe drugie śniadanie
Poradnik

Jak przestać podjadać na diecie?

Większość osób tyje z powodu swoich skłonności do ciągłego podjadania między posiłkami. Prawdopodobnie tobie też często zdarza się to robić. Niby masz jakiś wyznaczony jadłospis i niby próbujesz się go trzymać, ale bywa i tak, że już po trzydziestu minutach od zjedzonego śniadania nabierasz ochoty na jakiś deserek i nie jesteś w stanie zwalczyć tej pokusy, dlatego sięgasz po ciasto koleżanki z pracy albo po drodze kupujesz sobie tabliczkę czekolady. W ten niepozorny sposób wprowadzasz do organizmu setki, a czasem i tysiące dodatkowych i zbędnych kalorii. Jak więc takich sytuacji unikać? Jak przestać podjadać?

Skoro wiesz, że najczęściej zdarza ci się sięgać po niezdrowe wyroby (głównie słodycze) między śniadaniem i obiadem, to znak, że musisz po prostu zacząć przygotowywać sobie zdrowe drugie śniadanie. Zabieraj je ze sobą do pracy albo na uczelnię. Możesz nawet zjeść je w podróży, jeżeli np. dojeżdżasz do firmy pociągiem i zwykle właśnie wtedy zajadasz się czekoladkami. Drugie śniadanie może być równie słodkie co kupne ciasteczka bądź domowe ciasto. Jeżeli lubisz desery, wykonuj sobie ich zdrowsze odmiany w domu. Świetnie sprawdzą się tutaj chociażby proteinowe kulki mocy z daktyli albo pieczona owsianka z dodatkiem prażonych jabłek i dużej ilości cynamonu.

Takie zdrowe drugie śniadanie na pewno w jakimś stopniu ustrzeże cię przed jedzeniowymi pokusami. W momencie, gdy czujesz się nasycony, nie masz takiej potrzeby, by sięgać po jakiekolwiek dodatkowe wyroby spożywcze, bo po prostu nie odczuwasz głodu.

centrumprestige.pl