Wybór materaca do sypialni – Porady

0
696
wybór materaca do sypialni

Jednym z trudniejszych wyborów jeżeli chodzi o urządzenie sypialni jest wybór łóżka. Przede wszystkim trzeba określić jego wymiary i rodzaj. Jednak wybór łóżka to tak naprawdę dopiero początek. O wiele bardziej skomplikowanym wyborem jest wybór materaca do niego. Materace 140X200 mają olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o komfort snu. Na rynku istnieje wiele różnych modeli, które dostosowane są do wymagań poszczególnych osób. Najważniejszą kwestią jest fakt, że dobrze dobrane materace 140X200 pozwalają wstać wypoczętym i uśmiechniętym, a z kolei źle dobrane materace sprawią, że będziemy się budzić zmęczeni, rozdrażnieni i z bolącym kręgosłupem. Wybór nie jest taki prosty, ponieważ trzeba przeanalizować naprawdę wiele różnych czynników.

Rozmiar materaca do sypialni

Oczywiście rozmiar musi być dopasowany do łóżka, jednak czasami zdarza się, że najpierw decyduje się na wybór materaca a później do niego dobiera łóżko. Najbardziej standardowymi wymiarami dla dwóch osób są materace 160X200, jednak na rynku można spotkać także materace 140X200 jak również 180cm. Oczywiście im większy rozmiar materaca tym więcej miejsca, a co za tym idzie większa wygoda. Dla jednej osoby najbardziej popularnym rozwiązaniem jest materac o szerokości 90 centymetrów.

Materac dla dziecka

Poszukując materaca dla najmłodszych nie należy kierować się tymi samymi parametrami co dla siebie. Materace dla najmłodszych są o wiele bardziej uniwersalne. Przede wszystkim decydując się na materac dla dziecka warto kierować się jego właściwościami związanymi z bezpieczeństwem np. antyalergiczność. W przypadku materacy dla młodzieży na rynku znajdują się specjalne modele, jednak można także dobrać odpowiedni materac dla dorosłych.

Twardość materaca

Bardzo istotną kwestią dla większości osób jest to, aby materac był możliwie najtwardszy. Jednak jest to jeden z najpopularniejszych błędów. Przede wszystkim trzeba do swojej wagi. Jeśli zdecyduje się na zbyt twardy materac to w większości przypadków okaże się, że odcinek lędźwiowy nie będzie odpowiednio podparty i nasze plecy nie będą odpowiednio odpoczywać. Spowoduje to, że będziemy spięci i niezbyt dobrze wypoczęci. Dodatkowo jeśli wybierze się materace 140X200, które będą za twarde to niestety ograniczymy także przepływ krwi i dotlenienie naszego ciała. Dość znacznie utrudnia to także regenerację podczas snu. Kolejnym skutkiem zbyt twardego materaca może być drętwienie jak i mrowienie kończyn. Dzięki wyborowi niezbyt twardego materaca przyspieszy się regenerację naszego ciała podczas snu.

Rodzaje materacy

Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o materace 140X200 jest ich rodzaj. Na rynku znajduje się ich kilka rodzajów i dlatego nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie idealny materac dla siebie. 

  • Materace piankowe – Ich wkład zbudowany jest w 100% z pianek. Do tych materacy zaliczają się zarówno materace wysokoelastyczne jak również termoelastyczne. Niestety ten rodzaj materacy narażony jest na występowanie niskiej jakości materacy w związku z tym trzeba wybierać tylko te wykonane z najlepszych materiałów.
  • Materace termoelastyczne – są to między innymi materace 140X200, które wykonane są z najlepszych obecnie materiałów. Pianki, z których wykonane są te materace reagują na ciepło ciała dzięki czemu tworzą one możliwie najwięcej punktów podparcia. Jeśli materac jest dobrze dostosowany do kręgosłupa to dzięki temu o wiele lepiej się odpocznie. Materace 140X200 tego rodzaju zapewniają najwyższy komfort odpoczynku.
  • Materace wysokoelastyczne – są one wykonane z pianki typu HR (High-Resilience). Spełniają one oczekiwania bardzo dużej grupy klientów ponieważ są bardzo sprężyste oraz mają podwyższoną twardość. Dzięki swojej budowie zapewniają więcej punktów podparcia niż materace sprężynowe.
  • Materace lateksowe – są one stworzone na bazie pianki, która powstaje na bazie połączenia lateksu syntetycznego oraz mleczka kokosowego. Zapewniają doskonałe podparcie kręgosłupa oraz idealne dopasowanie się do ciała.

Na rynku można znaleźć także materace kieszeniowe czy też rozwiązania hybrydowe. Dzięki mnogości różnych materacy z całą pewnością każdy wybierze materace 140X200 idealne dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here