termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Zdrowie

Płatki pszenne i ich właściwości

Sięgamy po nie chętnie, nie zawsze zdając sobie sprawę z tego, w jaki sposób dieta z ich udziałem wpływa na nasze zdrowie.

Co warto wiedzieć na temat płatków pszennych?

Płatki pszenne to jeden z popularniejszych składników naszych śniadań. Można z nich przyrządzać pyszne musli, a że są pożywne, możemy cieszyć się nie tylko smakiem, ale i sporą porcją energii do działania. Jak się okazuje, płatki owsiane mogą też skutecznie wspierać nasz organizm, dostarczając mu wielu cennych dla zdrowia substancji odżywczych. Jakich? Wiadomo, że zdrowa dieta z dodatkiem płatków pszennych może nam dostarczać sporo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin z grypy B, których niedobory mogą mieć poważne konsekwencje dla każdego z nas. Płatki takie są też bardzo dobrym źródłem fosforu, cynku i potasu, nie brak w nich też żelaza, dzięki któremu jesteśmy lepiej chronieni przed anemią.

Duża ilość błonnika

Po płatki pszenne warto też sięgać ze względu na fakt, iż zawierają one sporo błonnika. Dzięki temu zdrowa dieta z takim dodatkiem może nam ułatwić odchudzanie, może pomóc też w zadbaniu o przewód pokarmowy. Większa odporność na stres, mniej problemów z koncentracją oraz większe wsparcie dla układu nerwowego – oto korzyści, na jakie można liczyć dzięki włączeniu do swego menu płatków pszennych. A że można z nich wyczarować pyszne śniadania, korzystanie z ich niezwykłych właściwości będzie dla wielu z nas bardzo przyjemnym doświadczeniem.

zdrowienacodzien.pl