termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

kosmetyki do wodoodpornego makijażu
Poradnik Uroda

Wodoodporny makijaż – skuteczny i bezpieczny makijaż na basen

Coraz więcej kobiet większość dnia spędza w pracy. W zdecydowanej większości wymaga się od nas perfekcyjnego wyglądu w miejscu pracy, a więc także starannie wykonanego i trwałego makijażu. Z pomocą przychodzą kosmetyki wodoodporne, których trwałość jest zdecydowanie lepsza niż tych zwykłych. Są odporne na pot, deszcz, nie rozmazują się, a makijaż nimi wykonany wygląda idealne przez cały dzień. Kosmetyki wodoodporne nastręczają jednak często, problemów w demakijażu. Nie da się ich usunąć za pomocą zwykłej wody.

Jak zmyć wodoodporny makijaż?

Demakijaż to bez wątpienia najważniejszy krok w codziennej pielęgnacji naszej skóry. Dokładnie wykonany, nie tylko zmyje, makijaż wykonany trwałymi kosmetykami, ale również odświeży cerę i pomoże skórze, zregenerować się po ciężkim dniu. Demakijaż rozpocznij od oczu. Są one szczególnie wrażliwe, dlatego wymagają sporej dozy delikatności, a jednocześnie skutecznego oczyszczenia z wodoodpornej maskary i cieni bowiem, niedokładnie domyte kosmetyki do makijażu oczu mogą powodować silne podrażnienia delikatnej skóry i spojówek. Zastosuj specjalny płyn, przeznaczony do demakijażu oczu. Najskuteczniejsze i najdelikatniejsze dla oczu są płyny dwufazowe na bazie olejków. Skutecznie rozpuszczają kolorowe kosmetyki, nie wysuszając i nie podrażniając skóry. Przed użyciem wstrząśnij energicznie buteleczkę z płynem do demakijażu, aby dwie fazy, z których składa się kosmetyk, porządnie się wymieszały. Nasącz kosmetykiem wacik- najlepiej sprawdzi się sprasowany płatek kosmetyczny i przyłóż na około 30 sekund na oko. Następnie lekko do dociśnij i zetrzyj makijaż. W razie potrzeby powtórz tę czynność jeszcze raz, używając nowego wacika. Tak samo zrób z drugim okiem. Płyn dwufazowy szybko usunie makijaż i pozostawi skórę gładką i nawilżoną.

Płyn micelarny

Z kolei do usunięcia trwałego podkładu oraz szminki, użyj płynu micelarnego. Dzięki micelom, które przyciągają brud jak magnes, płyn do demakijażu skutecznie rozpuszcza pigmenty zawarte w kosmetykach i usuwa makijaż. Płatek kosmetyczny mocno zwilż płynem i ruchami od środka twarzy na zewnątrz, przecieraj skórę. Zmieniaj płatek kilkukrotnie. Demakijaż jest wykonany dobrze dopiero wtedy, kiedy płatek nasączony płynem, po przetarciu twarzy pozostaje zupełnie czysty. To ile płynu zużyjesz i jak długo potrwa demakijaż, zależy przede wszystkim od trwałości kosmetyków, których użyłaś do wykonania makijażu. Jeżeli nie masz płynu micelarnego albo masz szczególnie wrażliwą i suchą skórę, demakijaż możesz wykonać przy pomocy mleczka kosmetycznego. Również ono skutecznie usunie wodoodporne kosmetyki, jednak potrwa to nieco dłużej niż w przypadku płynu micelarnego. Opuszkami palców rozprowadź mleczko na skórze twarzy i przez 2-3 minuty delikatnie masuj ją okrężnymi ruchami. Nie żałuj kosmetyku, aby demakijaż był skuteczny, musisz go zużyć sporo. Następnie zetrzyj mleczko wraz z rozpuszczonym makijażem z twarzy przy pomocy chusteczki higienicznej lub płatków kosmetycznych. Po demakijażu wykonanym mleczkiem dobrze jest użyć jeszcze delikatnego toniku do twarzy. Usunie od resztki mleczka ze skóry, odświeży ją i przywróci jej fizjologiczne pH.

Nie idź kładź się spać w wodoodpornym makijażu!

Nawet jeśli wróciłaś do domu późno i jesteś bardzo zmęczona, nigdy nie kładź się spać w makijażu, zwłaszcza tym wodoodpornym. Usuń go starannie, ponieważ skóra, aby móc się regenerować przez noc, musi oddychać, być świeża i czysta.