termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

wcierka do włosów
Poradnik

Jak stosować wcierki na porost włosów?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wcierka do włosów jest jednym z najpopularniejszych sposobów, by uzyskać zdrową i bujną fryzurę. Należy mieć świadomość, że może przybrać ona różną postać np. sebum, hydrolatu czy emulsji do włosów. Godny uwagi jest również fakt, że jej stosowanie nie będzie polegało na wzieraniu, tylko rozprowadzaniu określonego kosmetyku na włosach. Jak powinno się stosować omawiane wcierki na porost włosów?

Przygotowanie do użycia wcierki na porost włosów

Warto wiedzieć, że przed przystąpieniem do używania wcierki włosy muszą mieć przygotowane właściwe środowisko do wzrastania. Najpierw najlepiej oczyścić skórę głowy. Z kolei mieszki włosowe powinny być niezaczopowane. Warto wiedzieć, że wspomniane cele można stosunkowo łatwo osiągnąć. Wystarczy dwa razy umyć włosy szamponem w trakcie jednego „podejścia”.

wcierka do włosów

Należy mieć świadomość, że omawiane wcierki mogą okazać się znacznie mniej skuteczne w przypadku osób zmagających się w łupieżem i przetłuszczającymi się włosami. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po wcierkę z właściwościami przeciwłupieżowymi. Wspomniany produkt zawiera w swoim składzie nagietek lekarski. Godny uwagi jest również fakt, że wcierka do włosów z lawendy pozwoli na delikatne ukojenie podrażnienia na głowie.

Przeczytaj: Rozdwajające się paznokcie – jak zapobiec?

Wcierka do włosów – jakie kwestie trzeba uwzględnić przy wyborze?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępne są wcierki cechujące się różną mocą. Ponadto sięgnięciem po najsilniejszy preparat kobieta w żaden sposób nie pobudzi mieszków do pracy. Może jednak zdezorientujesz naskórek. Każdy z etapów nakładania wcierki do włosów powinien trwać minimum jeden miesiąc.

Warto wiedzieć, że na każdym produkcie znajduje się jego skład. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności unikanie wcierek do włosów, które zawierają w swoim składzie alkohol czy produktów ze składnikami rozgrzewającymi. Należy mieć świadomość, że wcierki na porost włosów na poziomie 0 w skali mocy są bardzo delikatne. Z kolei na poziomie 1 będą znajdowały się produkty silniej aktywujące mieszki włosowe do działania. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że poziom 2 przeznaczony jest dla pobudzających wcierek do włosów zawierających w swoim składzie imbir, chili czy kofeinę.

Sprawdź: Jak samemu obciąć włosy nie niszcząc ich?

Nakładanie wcierki na porost włosów

Warto wiedzieć, że sposób nakładania wcierki na porost włosów uzależnia to, jaką postać ma zakupiony produkt. W przypadku, gdy mamy atomizer, najlepiej najpierw zrobić przedziałka na środku głowy, i tam zaaplikować preparat. Kolejnym etapem będzie robienie bardzo podobnych przedziałków co kilka centymetrów. Godny uwagi jest fakt, że na pokrycie całego skalpu w zupełności powinno wystarczyć około 5 ml preparatu. Na końcu warto wykonać masaż skóry głowy. W ten prosty sposób kosmetyk trafi do mieszków włosowych. Ponadto zostanie pobudzona mikrocyrkulacja. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że masaż można wykonać zarówno palcami, jak i masażerem.

wcierka do włosów

Wcierka do włosów – sprawdzone sposoby

Doskonałym sposobem na rozprowadzenie omawianej wcierki na głowie będzie skorzystanie ze strzykawki. Można ją bez większego problemu kupić w aptece. Warto wiedzieć, że ze stosowaniem strzykawki będzie łączyło się ogromne ułatwienie w nakładaniu wcierek do włosów. Każda ma bowiem narysowaną skalę. Oznacza to, że przedstawicielka płci pięknej będzie doskonale wiedziała, jaką ilość preparatu zastosowała.

Nie można oczywiście zapomnieć, że dzięki temu użytkowanie wcierki na porost włosów będzie zdecydowanie bardziej wygodne. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną końcówkę spryskującą. Warto wiedzieć, że niektóre preparaty renomowanych producentów są wyposażone we wspomnianą końcówkę. Należy w tym celu rozpylić tego rodzaju produkt na całej długości włosów. Kolejnym etapem będzie rozprowadzenie na nich swojego ulubionego oleju.

Zobacz także: Mycie włosów odżywką a kondycja włosów

Można również zdecydować się na umieszczenie wcierki na porost włosów w misce. Kobieta powinna zamoczyć w niej palce, a później wmasować ją w skórę głowy. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to najmniej wygodny sposób na nakładanie wcierki. Należy zaznaczyć, że bardzo nieprzyjemne będą różnego rodzaju pędzle do makijażu.

wcierka na porost włosów

Częstotliwość stosowania wcierek na porost włosów

Rekomendowane jest regularne stosowanie wcierki na porost włosów np. co drugi dzień podczas mycia włosów. Można będzie wtedy spodziewać się satysfakcjonujących rezultatów. Godny uwagi jest fakt, że jedna wcierka do włosów powinna być stosowana przynajmniej przez miesiąc. Następnie powinno się zafundować swoim włosom tydzień przerwy. Warto także zwracać uwagę, czy skóra przypadkiem nie wysyła sygnałów alarmowych. Należy zaprzestać użytkowanie określonego produktu, gdy skóra będzie zaczerwieniona, podrażniona.