termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

kosmetyki do włosów
Poradnik

Jakie kosmetyki do włosów dla nastolatek?

W momencie, gdy twoja córka weszła w wiek nastoletni, mogłaś dostrzec wyraźny wzrost jej zainteresowania własnym wyglądem. No i nie ma w tym niczego złego. Niczego, z czym powinnaś walczyć. To zupełnie normalne, że dziewczynki w pewnym wieku zaczynają sięgać po kosmetyki do włosów dla nastolatek i chcą ich regularnie używać. Zamiast więc walczyć ze swoją córką i niepotrzebnie się z nią kłócić, sama zacznij jej proponować różne produkty pielęgnacyjne. Z dzisiejszego tekstu dowiesz się, które z nich najlepiej poradzą sobie z zadbaniem o włosy nastolatki.

Najpierw razem córką spróbujcie wybrać dla niej odpowiedni szampon. Pamiętajcie o tym, by dobierać go do potrzeb skóry głowy, a nie do włosów. Skóra ta może być tłusta, normalna bądź sucha. Jeżeli jej stan jest optymalny, najlepiej będzie myć ją średnio co dwa lub trzy dni, aby jej przesadnie nie podrażnić. Wybierajcie raczej te naturalne szampony o prostych i dobrych składach. Raz w tygodniu córka może też użyć mocniejszego kosmetyku, który efektywnie wypłucze wszelkie zanieczyszczenia z pasm i skóry głowy.

Włosy muszą być też czasami nawilżane. A do tego służą już inne kosmetyki do włosów. Na ogół są to klasyczne odżywki. Świetnie sprawdzają się one przy codziennym użyciu. Mają stosunkowo lekkie formuły, dlatego też nie obciążają pasm i nie prowadzą do ich szybszego czy jakiegoś gwałtownego przetłuszczania się. Jeżeli jednak twoja córka nie lubi używać odżywek do spłukiwania, bo zwykle nie chce jej się tego robić, zaproponuj jej produkt w sprayu. Wystarczy spryskać nim obficie całe włosy po myciu, aby potem łatwiej móc je rozczesać i wyraźnie je wygładzić.

tricologica.pl