termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Uroda

Podrażnienia po goleniu – jak się ich pozbyć?

Regularne golenie się może prowadzić do występowania podrażnień skóry. Na taką sytuację narażeni są szczególnie mężczyźni, którzy mają delikatniejszą skórę lub ich zarost jest twardy. Wówczas dla niwelowania problemów z podrażnieniami trzeba decydować się na realizowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak prawidłowo się golić?

Wiele problemów z podrażnieniami po goleniu może wynikać z niewłaściwego wykonywania tego zabiegu pielęgnacyjnego. Brak wykorzystywania choćby kremu do golenia, czyli wykonywania golenia na sucho może prowadzić do podrażnień skóry, ale również do powstawania drobnych ran. Kosmetyki do golenia zawierają w składzie substancje nawilżające, które pozwalają zapewnić maszynce poślizg. Odpowiedni poziom nawilżenia skóry zmiękcza ją, co ogranicza ryzyko występowania podrażnień. Nawet twardy zarost pod wpływem kremów do golenia pęcznieje i mięknie, co ułatwia poruszanie się maszynce po zaroście i jego skuteczne ścinanie. W ten sposób podczas golenia trzeba wykonać znacznie mniej pociągnięć, co ogranicza porysowania skóry i podrażnienia.
Gdy chce się ograniczyć podrażnienia po goleniu warto jest zmniejszyć nacisk maszynki. Delikatniejsze używanie maszynek pozwala zmniejszyć zarysowania skóry, szczególnie gdy dodatkowo wykorzystywane są kremy czy żele do golenia. Oczywiście maszynka powinna mieć dobrej jakości ostrza. Gdy wyczuwa się, że ostrza stają się tępe wówczas trzeba je wymienić, co pozwala ograniczyć szarpnięcia wykonywane podczas golenia. W ten sposób golenie może być znacznie bardziej komfortowe.
Podczas wykonywania golenia ważne jest unikanie sytuacji, gdy przy kolejnych ruchach maszynki na skórze brakuje kremu. Wówczas można znacznie częściej dochodzić do podrażnień ze względu na to, że maszynka porusza się po skórze, która nie jest dodatkowo nawilżona. Dobrym rozwiązaniem może być szukanie również takich produktów do golenia, które są w stanie ograniczać ryzyko występowania podrażnień. Do takich zaliczyć można nowoczesne maszynki, które są skonstruowane w taki sposób, aby odpowiednio dopasowywać się do kształtu twarzy.

Jak pielęgnować skórę?

Warto jest decydować się również na odpowiednie przygotowanie skóry do golenia. Wszelkiego rodzaju kuracje mogą ułatwić golenie, które ogranicza podrażnienia. Wykorzystać można:
– kremy,
– żele,
– olejki.
Odpowiednio wybrane kosmetyki są w stanie zapewnić lepsze przygotowanie skóry do regularnego golenia. Szczególnie ważne są preparaty, które pozwalają zapewnić znacznie lepsze nawilżenie skóry. Do bardzo skutecznych preparatów można zaliczyć różne rodzaje olejków. Ich zaletą jest gęsta konsystencja, która jest w stanie znacznie skuteczniej zapobiegać powstawaniu podrażnień. Jednak korzystanie nawet z kremów do golenia, które mają delikatną konsystencją pozwala znacznie ułatwić bezpieczne dla skóry wykonywanie golenia. W takich preparatach wykorzystywanych przy skórze wrażliwej nie powinny pojawiać się takie składniki jak silikon czy sztuczne barwniki. Jeszcze innym rozwiązaniem jest decydowanie się na mydła do golenia, które mogą być alternatywą w stosunku do żelów czy kremów. W tym względzie postawienie na hipoalergiczne wyroby kosmetyczne może być rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają skórę skłonną do występowania uczuleń czy podrażnień.

Jak bezpieczniej wykonywać golenie?

Jeśli chce się bezpieczniej wykonywać golenie ważne jest zdecydowanie się na odpowiednio dopasowany sprzęt do jego realizowania. Maszynki jednorazowe mogą sprawdzić się przy krótkim zaroście, ale przy większym warto decydować się na elektroniczne urządzenia. Warto jest zdecydować się na takie produkty, które są w stanie uzyskać odpowiedni poziom skuteczności w zakresie zmiękczania zarostu. W tym względzie warto zdecydować się na taki preparat, który sprawdza się przy indywidualnych predyspozycjach skóry. Postawić można również na takie preparaty, które dodatkowo zawierają substancje mające działania łagodzące. Dodatkowo dobrze jest również unikać stosowania takich kosmetyków, które mogą prowadzić do występowania przesuszonej skóry.