termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Sport

Jak zacząć przygodę z wakeboardem? Przygotuj się do następnego sezonu

Wakeboard szturmem podbija serca miłośników sportu. To niecodzienne połączenie surfingu, nart wodnych i snowboardingu, na które decyduje się coraz więcej osób lubiących adrenalinę. Jak zacząć przygodę z tym sportem? Wybierz odpowiedni sprzęt do wakeboardu i spróbuj swoich umiejętności.

Po pierwsze – deska

Wakeboard to sport, który wymaga odwagi, bywa niebezpieczny. Ale to również dawka olbrzymiej adrenaliny i satysfakcji. Nic więc dziwnego, że decyduje się na niego coraz więcej osób. Aby rozpocząć przygodę z tym sportem niezbędne będzie skompletowanie odpowiedniego wyposażenia i stroju. Podstawą jest oczywiście odpowiednia deska. Dostępne są deski o różnych długościach, najczęściej spotykane w przedziale 135 – 150 cm. Jaka będzie najlepsza deska? Przede wszystkim musi być solidna i wykonana z dobrej jakości materiałów. Istotnym elementem będzie ślizg deski. Tutaj warto wybrać chociażby deskę wake Slingshot Sapce Mob 2020 z oferty proboarder.pl. Jest ona wyposażona w legendarny ślizg Ballistic Base, który wykazuje dużą odporność na zarysowania i uszkodzenia, jest też bardzo śliski, co zapewnia maksymalne doznania z pływania. Poza tym, deska wyróżnia się swoim nietypowym kształtem, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie oryginalne rozwiązania. W ofercie sklepu Proboarder dostępne są rozmaite deski wakeboardowe, które idealne będą zarówno dla osób początkujących, jak też dla profesjonalistów. Wybierając deskę zdecyduj się na taką z dobrą przyczepnością i dużą skrętnością. Warto porównać przed zakupem kilka desek, dokładnie przeanalizować ich parametry, wagę i rozmiar. Wszystko po to, aby dobrać sprzęt optymalnie dobrany do umiejętności i oczekiwań.

Odzież ochronna

Niezbędnym wyposażeniem będzie też specjalna odzież do wakeboardu. Pianka ochroni ciało podczas pływania i zapewni odpowiedni komfort. Dostępne są kombinezony z różnymi długościami nogawek, niektóre dodatkowo z kapturem, aby ochronić głowę. Pianka musi być bardzo wytrzymała, ale jednocześnie zapewniać wysoki komfort w trakcie pływania. Przed zakupem sprawdź dokładnie skład użytych materiałów kombinezonu, który chcesz wybrać. Wakeboard dla początkujących wymagać będzie szczególnej ochrony, dlatego przygotowując się do sezonu należy kupić kask oraz kamizelkę. Kamizelka asekuracyjna jest niezbędna, ponieważ początkujący sportowiec zapewne nie jeden raz wyląduje w wodzie. Dobrze dobrana kamizelka utrzyma cię na powierzchni wody, zabezpieczy też ciało przed ewentualnymi uderzeniami.