Sport, Rekreacja, Zdrowie

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Zdrowie

Wpływ pory roku na skórę

Pora roku może w znaczący sposób wpływać nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale również na kwestie dermatologiczne. W zależności od tego jaka trwa obecnie pora roku nasza skóra może zachowywać się w odmienny sposób.

Wpływ pory roku na skórę

Na przykład w okresie letnim posiadacze skóry wrażliwej, delikatnej i skłonnej do podrażnień mogą zmagać się chociażby z uczuleniem na słońce (oczywiście nie dotyczy to całej grupy posiadaczy skóry deliaktnej i wrażliwej, a jedynie tej, która w szczególny sposób podatna jest na tego rodzaju uczulenia. Inne osoby w być może w jakiś inny sposób odczują zmiany skórne a znajdą się również i tacy, u których skończy się jedynie na bliznach po ukąszeniu komara i innych letnich szkodników.

Zmiany skórne w zimie

W okresie zimowo-jesiennym z kolei typowe zmiany skórne jakie się pojawiają to czasem bardziej lub mniej wysuszona skóra – u jednych wysuszone ręce, u innych wysuszone usta a u jeszcze innych jedno i drugie, w zależności od typu skóry i odporności na tego typu zjawiska. Warto wiedzieć, że jest to kwestia stricte indywidualna i symptomy te – zarówno dotyczące lata jak i jesieni oraz zimy mogą wystąpić, ale wcale nie muszą i niektórym część z nich jest kompletnie obca.

super-sylwetka.pl