termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Uroda

Naszyjniki damskie – perfekcyjne dopełnienie stylizacji

Kobiety uwielbiają wszelkiego rodzaju biżuterię okalająca szyję, a z całą pewnością należą do niej naszyjniki damskie. Każda kobieca stylizacja staje się kompletna, gdy zdecydujemy się dołączyć do niej srebrny bądź złoty naszyjnik.

Biżuterią można wykończyć i podkreślić każdą stylizację, naszyjniki damskie są tego doskonałym przykładem. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno, warto przemyśleć i zaplanować zestawienie naszyjnika np. z konkretną częścią garderoby. Czym kierować się przy wyborze tego typu biżuterii? Podpowiadamy!

Naszyjniki damskie – wybierz ten, który cię odzwierciedla

Dobierając sobie naszyjnik, powinniśmy wziąć pod uwagę oprócz indywidualnych upodobań również kształt naszego dekoltu, bowiem ma on istotne znaczenie. Jednym z najpopularniejszych dekoltów jest ten w tzw. łódkę. Zazwyczaj sukienki, bluzki i swetry mają tego typu wykończenia pod szyją. Warto do nich dobierać długie łańcuszki, ponieważ ładnie wysmuklą górną część tułowia. Długie naszyjniki damskie idealnie pasują też do stylizacji, w których mamy odkryte ramiona. Wyróżniamy też dekolty w szpic i okrągłe, przy których każda biżuteria wygląda korzystnie, ale pewne rodzaje i kształty biżuterii oczywiście pasują lepiej od innych.

Natomiast wisiorki okrągłe i w dość okazałych rozmiarach świetnie sprawdzą się w przypadku dekoltów okrągłych, ponieważ będą przykuwały uwagę.  A jakie naszyjniki damskie najlepiej prezentują się w połączeniu z dekoltem w szpic? Zdecydowanie wiszące, które duplikują kształt dekoltu. Wybierając tego typu ozdobę, pamiętajmy jednak, że wisiorek nie może być dłuższy niż linia dekoltu. Najlepiej również, by biżuteria była subtelna o minimalnym kształcie, bowiem krzykliwy naszyjnik może dać kiczowaty i wręcz komiczny efekt całej stylizacji.

Naszyjniki damskie są też odpowiednim wyborem przy golfach i koszulkach z kołnierzykiem. Gdy kołnierzyk bluzki jest zapięty, to najrozsądniej jest dobrać taki naszyjnik, który można założyć pod kołnierzyk, czyli nieco dłuższy. W tym przypadku można nieco zaszaleć i odejść od minimalizmu, bowiem subtelna biżuteria może zginąć i zostać wręcz niezauważona. W przypadku gdy kołnierzyk będzie rozpięty, to jego kształt wycięcia będzie przypominać dekolt w szpic, czyli naszyjnik dobieramy właśnie pod ten kształt dekoltu.

Kształt, wzór, wykonanie – weź te kwestie pod uwagę

W.KRUK oferuje szeroki wybór naszyjników damskich. Do ulubionego splotu łańcuszka możemy dobrać wybraną zawieszkę. Można też je dowolnie zmieniać, w zależności od stroju czy okazji. Dobór odpowiedniego naszyjnika może być przysłowiową wisienką na torcie naszej stylizacji, dlatego oprócz indywidualnych upodobań w kwestii biżuterii, warto wziąć też pod uwagę sposób i styl naszego ubierania. Biżuteria ma współgrać z naszą osobowością. Dlatego panie o spokojnym usposobieniu powinny stawiać na delikatne, niezbyt krzykliwe wzory. Z kolei te, które lubią się wyróżniać i przyciągać wzrok, powinny wybierać nieco większe naszyjniki damskie, bogato zdobione i kolorowe.