termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Termy z hotelem
Turystyka

Termy z hotelem – sprawdź, dlaczego warto skorzystać

Przeglądasz kalendarz w poszukiwaniu fajnych okazji do zorganizowania krótkiego wypoczynku? Nie ograniczaj się tylko do tradycyjnych wyjazdów nad morze. Polska obfituje w świetne atrakcje turystyczne, w tym te, które idealnie nadają się na weekendowy wyjazd. Jedną z najciekawszych propozycji są termy z hotelem. Mamy tutaj na myśli wyjazd do gorących źródeł, połączony ze spędzeniem kilku nocy w komfortowym hotelu. Dlaczego warto? Sprawdź to w naszym poradniku. 

Idealna opcja dla osób z centralnej i północnej Polski

Wyjazd na termy może zamienić się w dość długą wyprawę – szczególnie, jeśli mieszkasz np. w Trójmieście, a chcesz przekonać się, dlaczego tak wiele osób zachwala termy na Podhalu. Do pokonania będzie tutaj około 700 kilometrów. Co zrozumiałe, nikt rozsądny nie urządzi sobie takiej wycieczki tylko po to, aby przez kilka godzin popluskać się w wodzie termalnej.

W takiej sytuacji aż prosi się, aby postawić na minimum weekendowy wyjazd, na przykład ze startem w piątkowe popołudnie i powrotem w niedzielny wieczór. Połączenie term z dobrym hotelem to super pomysł na złapanie oddechu i naładowanie baterii po ciężkim okresie w pracy czy w domu. 

Miła odmiana

Nie lubisz siedzieć w domu, ciągle szukasz pomysłów na krótkie wyjazdy turystyczne, ale trochę znudziło Ci się polskie morze, hotele SPA pośrodku niczego i zabytkowe miasta? W takim razie masz dobrą okazję, aby spróbować czegoś nowego.

Kąpiele w wodzie termalnej = prawdziwy relaks 

Głównym powodem, dla którego fundujemy sobie weekendowe wyjazdy, jest potrzeba odpoczynku. Zwykle bierze nas na to wczesną wiosną, jesienią i w środku zimy. Są to również idealne pory, aby odwiedzić baseny termalne, wypełnione przyjemnie ciepłą wodą. 

Sama woda termalna ma znakomite właściwości relaksacyjne. Kąpiele w niej działają niczym kuracja antystresowa, pozwalając na chwilę zapomnieć o problemach w pracy, wyrzucić z siebie złe myśli i skupić się na sobie lub swoich najbliższych – zabawy w wodzie termalnej to super pomysł na spędzenie tak cennego czasu z dziećmi. 

Korzyści dla zdrowia 

Nawet jeśli nie ma to dla Ciebie dużego znaczenia, to zawsze warto mieć z tyłu głowy, że woda termalna ma potencjalnie szerokie właściwości zdrowotne i terapeutyczne. Kąpiele w niej mogą stanowić znakomitą formę terapii uzupełniającej w przypadku zaburzeń metabolicznych, nadwagi i otyłości, zaburzeń hormonalnych, problemów psychicznych, chorób układu krążenia i układu oddechowego, a także kontuzji ortopedycznych, bólów mięśni i stawów czy chorób o podłożu reumatycznym w okresie bezobjawowym. 

Wybierając termy z hotelem zyskasz możliwość wykorzystania potencjału wody termalnej do maksimum – bez pośpiechu, bez nerwowego spoglądania na zegarek, czy nie kończy się już czas ważności biletu itd. 

Mnóstwo atrakcji poza samymi termami 

Najlepsze kompleksy termalne w Polsce znajdują się na Podhalu, w regionie Zakopanego. Już samo to jest dobry powodem, dla którego warto zaplanować sobie weekendowy pobyt w termach z hotelem. W końcu jest to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w naszym kraju.

Poza kąpielami termalnymi możesz przebierać w innych atrakcjach, od trekkingu po górach i dolinach, przez spacery po Krupówkach, kosztowanie specjałów regionalnej kuchni, spływ Dunajcem czy podziwianie zachwycającej tatrzańskiej architektury. Zimą oczywiście nie zapominamy o jeździe na nartach, która wręcz idealnie łączy się z relaksem w wodzie termalnej. 

Które termy z hotelem wybrać? Znamy sprawdzony adres 

Wybierając termy z hotelem koniecznie zwróć uwagę na jedną rzecz: czy baseny i hotel tworzą wspólny kompleks. Rozwiązanie, w którym hotel jest oddalony od term o kilka czy kilkanaście kilometrów, nie jest ani trochę komfortowe – oznacza codzienne dojeżdżanie samochodem, tracenie czasu w korkach i na szukanie miejsca parkingowego. 

Dużo lepszym pomysłem jest zafundowanie sobie pobytu w hotelu, z którego mamy bezpośrednie przejście do strefy basenowej. Taką możliwość oferują Termy i Hotel BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Goście czterogwiazdowego hotelu mogą wygodnie przejść do kompleksu basenowego nawet w szlafrokach, oszczędzając mnóstwo czasu i zyskując możliwość zażywania kąpieli termalnych wtedy, gdy naprawdę mają na to ochotę. 

Za Termami BUKOVINA przemawia również fakt, że jest to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów w Polsce, zasilany najwyższej jakości wodą termalną o wysokim stopniu mineralizacji. Sprawdź również przebogatą ofertę atrakcji Term BUKOVINA na stronie https://www.termybukovina.pl/