termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lodówka turystyczna - użyteczny gadżet
Turystyka

Lodówka turystyczna – użyteczny gadżet podczas podróżowania samochodem

Podróżując samochodem na dłuższe trasy, zwłaszcza gdy ma się dużą rodzinę, konieczne okazują się pewne akcesoria. Jednym z nich jest lodówka turystyczna kompresorowa. Jak wygląda, ile kosztuje, gdzie można ją kupić i jakie są jej zalety?

Czym jest lodówka turystyczna?

Zwykła lodówka turystyczna zwana również pasywną, znana jest chyba każdemu. To średniej wielkości, przenośne urządzenie AGD. Najczęściej przyjmuje formę torby w kształcie prostopadłościanu wyściełanego specjalnym tworzywem – styropianem lub pianką poliuretanową. Dołączone do niej wkłady, które wcześniej należy przez całą dobę przechowywać w zamrażalniku, zapewniają utrzymanie świeżości przechowywanych w lodówce składników lub potraw. Dzięki temu mamy możliwość zabrania ze sobą w podróż, takich produktów jak: jogurty, zimne napoje, mleko mrożonki, czy wędliny. Bardziej zaawansowane modele wyposażone zostały w technologie chłodzenia np. moduł termoelektryczny lub kompresor. Jak zatem wygląda turystyczna lodówka kompresorowa?

Co to jest i jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?

Lodówka turystyczna kompresorowa (inna jej nazwa to lodówka sprężarkowa) jest odmianą lodówki turystycznej i podobnie jak pierwotny model, służy do przetrzymywania pożywienia. Jest całkowicie odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym wysokiej temperatury powietrza. Można zasilać ją zarówno prądem, jak i energią słoneczną. Posiada uchwyt do przenoszenia. Dużym udogodnieniem są lodówka na kółkach. Jeśli więc planujemy transportować w niej duże zapasy jedzenia, nie musimy używać do tego siły fizycznej.

Jakie są zalety turystycznej lodówki sprężarkowej?

Lodówki turystyczne kompresorowe cieszą się dużym powodzeniem. Nic dziwnego, mają bowiem wiele zalet. Po pierwsze, jak już zostało wspomniane wcześniej, źródła ich zasilania mogą być różne. To sprawia, że taki sprzęt może być używany praktycznie w każdych okolicznościach – nie tylko w samochodzie, ale z dala od miasta, na polu namiotowym, w domku letniskowym, czy przyczepie kempingowej. Wszystko za sprawą wbudowanego akumulatora. Po drugie, sprężarkowa lodówka przenośna umożliwia chłodzenie jedzenia bez żadnych ograniczeń czasowych. Zwykłe lodówki turystyczne z wkładami spełniają swoją funkcję maksymalnie do kilkunastu godzin. Gdy na dworze panuje upał, czas ten skraca się zaledwie do kilku godzin. To więc duża niedogodność zwłaszcza w okresie letnim. Kolejną pozytywną cechą lodówki kompresorowej jest jej duża pojemność – składa się z jednej lub dwóch komór. Gdy więc zdecydujemy się na tę drugą opcję, podczas przewożenia produktów spożywczych, z powodzeniem możemy oddzielić jedzenie od napojów.

Ile kosztuje lodówka turystyczna kompresorowa?

Turystyczna lodówka, w której za proces chłodzenia odpowiada kompresor, nie należy do najtańszej kategorii sprzętu AGD. Niemniej jednak kupując ją, klient ma świadomość tego, za co płaci. Możliwość ładowania lodówki w każdych warunkach, akumulator o dużej wytrzymałości, czy ogromna ładowność warte są swojej ceny. Lodówka turystyczna sklep oferuje sprzęty tego typu w cenie 900 złotych. Naturalnie dodatkowe parametry zwiększają ich koszt. Antywibracyjna konstrukcja, możliwość sterowania lodówką z poziomu aplikacji na smartfonie, czy większa pojemność wpływają na je ostateczną cenę. Za 40 litrową kompresorową lodówkę turystyczną posiadającą wszystkie wyżej wymienione funkcje zapłacimy więc około 1400 złotych. Gdzie dokonać zakupu? Lodówki turystyczne sprzedawane są w sklepach ze sprzętem AGD oraz przez internet. Decydując się na kanał wirtualny, najpierw dobrze zapoznajmy się z opisem produktu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://elodowka.pl/