termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Uroda

Krem pod makijaż – na co zwracać uwagę?

Stworzenie perfekcyjnego makijażu jest niemożliwe bez wcześniejszego przygotowania skóry. Niestety nawet najlepszy podkład, czy też puder nie poradzi sobie z zatuszowaniem nadmiernej ilości sebum, czy tez nieestetycznych skórek świadczących o przesuszeniu cery. Świetną opcją wydaje się być krem pod makijaż, który powinien zostać przede wszystkim właściwie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Wybór produktów jest ogromny, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić wyzwania.

Rodzaj cery

Przed zakupem kremu pod makijaż należy trafnie określić rodzaj posiadanej cery. Skóra tłusta lub mieszana wykazuje tendencję do produkowania dużej ilości łoju. Sebum sprawia, że twarz zaczyna się świecić, a make-up ściera się i tworzy nieestetyczne plamy. Skóra sucha bardzo często roluje się, przez co podkład nie ma szans prezentować się dobrze. Większość kosmetyków dodatkowo podkreśla suche skórki. Trzeba jednak wspomnieć, że przesuszona skóra może sprawiać wrażenie tłustek. Brak dostatecznego nawilżenia rozregulowują pracę gruczołów łojowych, przez co wytwarzają one zwiększoną ilość łoju. Jeśli będziemy stosować produkty matujące i wysuszające, to jedynie zaostrzymy stan naszej cery.

Warto jest postawić na krem, który będzie wspomagał utrzymanie optymalnego nawilżenia, a jednocześnie nie będzie przesuszał. W sprzedaży nie brakuje produktów uniwersalnych, czyli takich, które przeznaczone są do każdego rodzaju cery. Lepiej jest zainwestować nieco więcej, a mieć pewność, że wybraliśmy kosmetyk wysokiej jakości. Wbrew pozorom nie musi on kosztować majątku – opinie wystawione przez użytkowniczki, czy też profesjonalnych makijażystów mogą nieco ułatwić dobór właściwego kremu.

Formuła kosmetyku

Mogłoby się wydawać, że krem pod makijaż nie różni się wiele od kremu na co dzień. Nic bardziej mylnego! Przede wszystkim kosmetyk nie może negatywnie wpływać na wygląd podkładu na twarzy, czy też czas jego utrzymywania się. Istotne jest, by znaleźć produkt wyróżniający się lekką formułą, która będzie szybko się wchłaniać. Wiadomym jest, że podczas wykonywania makijażu nie mamy zwykle kilkunastu minut na to, aby zaczekać na wsiąknięcie kremu w skórę. Zbyt tłusty produkt sprawi, że podkład nie utrzyma się. Ponadto spowoduje on nieestetyczne świecenie się skóry, które jest widoczne nawet po nałożeniu grubej warstwy pudru.

Najlepszy krem powinien także wygładzać cerę, aby sprawiała ona wrażenie jednorodnej. Ma to szczególne znaczenia dla pań, które borykają się z różnorodnymi niedoskonałościami. Kobiety dojrzałe częściej sięgają po produkty o działaniu przeciwzmarszczkowym oraz ujędrniającym. Zwiększają one stopień elastyczności oraz napięcia, a jednocześnie spłycają zmarszczki. Tworzą na skórze powłokę, która sprawia, że fluid nie wchodzi w bruzdy i inne zakamarki. Dzięki temu twarz prezentuje się świeżo i dziewczęco.

Składniki odżywcze

Krem nakładany pod makijaż musi być lekki, szybko wchłaniający się, a także dopasowany do typu cery. Ważne jest, aby zapewniał dostateczne nawilżenie, a także wygładzał twarz. Nie bez znaczenia jest skład kosmetyku. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego. Lepiej unikać konserwantów oraz związków chemicznych, gdyż mogą one nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji, takich jak np. zapychanie się skóry, zaostrzenie trądziku, czy tez stanów zapalnych gruczołów łojowych. Właśnie dlatego warto jest postawić na krem znanej i cenionej marki, która funkcjonuje w branży już od długiego czasu.

Krem powinien kompleksowo odżywiać oraz regenerować. Pamiętajmy, że każdego dnia nasza twarz narażona jest na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych, czy też uszkodzenia mechaniczne (będące wynikiem np. zbyt mocnego wycierania ręcznikiem). Zanim podejmiemy finalną decyzję o zakupie, to warto upewnić się, że kosmetyk eliminuje wolne rodniki. Przyczyniają się one do szybszego starzenia się skóry, a nawet mogą wywołać wiele groźnych zmian chorobowych.