termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Porady

Bateria bidonowa, dzięki której pokonasz nawet najdłuższe trasy!

Rower elektryczny to wynalazek na miarę XXI wieku. Jest on odpowiedzią na potrzeby osób, które nie chcą korzystać z komunikacji miejskiej ani z samochodu, lecz jednocześnie nie mogą pozwolić sobie na to, aby pedałować przez wiele kilometrów. Aby rower elektryczny mógł działać w sposób prawidłowy, potrzebuje odpowiednich akcesoriów, wśród których wymienić należy baterię bidonową. Dzięki niej możemy pokonać nawet najdłuższe trasy, a jazda na rowerze stanie się prawdziwą przyjemnością. 

Jak działa bateria bidonowa?

Bateria bidonowa zawdzięcza swoją nazwę oryginalnemu wyglądowi, który przypomina tradycyjny bidon. W rzeczywistości jednak jest to nic innego, jak akumulator, który zasila nasz rower. Umieszcza się go w miejscu, w którym w tradycyjnych rowerach znajduje się bidon. Ten zaś możemy schować na przykład do torby czy do plecaka. Bateria bidonowa posiada zabezpieczenie, dzięki któremu niemożliwe jest wysunięcie jej (co sprawia, że jazda staje się jeszcze bezpieczniejsza) ani kradzież. Zabezpieczeniem jest kluczyk, który wydawany jest do baterii bidonowej w liczbie 2 sztuk.

Prosto, lekko i przyjemnie

Bateria bidonowa może posłużyć nam w każdym przypadku, gdy chcemy zamienić nasz tradycyjny rower na e-bike. Jeśli bowiem marzy nam się lekka i przyjemna jazda do pracy, szkoły, na zakupy czy na wycieczce, to warto zaopatrzyć się w dobrej jakości rower elektryczny. Ten zaś, sam w sobie, jest stosunkowo drogi, dlatego jeśli posiadamy zwykły rower, wystarczy dokupić niezbędne akcesoria, w tym na przykład baterię bidonową, aby móc poruszać się po drogach bez żadnych przeszkód. Pamiętajmy, że jazda rowerem elektrycznym jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego, niż jazda samochodem. Co więcej, dzięki prostemu sprzętowi jesteśmy w stanie dostać się w niemal każde miejsce w bardzo krótkim czasie, a co więcej, bez zbędnego uczucia zmęczenia, jakie towarzyszy nam podczas jazdy tradycyjnym rowerem.

Najwyższa jakość baterii bidonowej dla przyjemnej jazdy

Kupując baterię bidonową, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość kilometrów, jaką jesteśmy w stanie przejechać po jej załadowaniu. Wysokiej klasy bateria bidonowa będzie wystarczająca do przejechania nawet 90-100 km, przy prędkości około 25 km/h, zakładając sprzyjające warunki pogodowe, czyli brak silnego wiatru. Pamiętajmy, że o ile przejechanie takiej trasy tradycyjnym rowerem wydaje się być niemożliwe, o tyle dla rowerów elektrycznych praktycznie nie ma granic. Musimy jednak dysponować dobrej jakości sprzętem, który kupić można w dedykowanych sklepach internetowych.