termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Nauka języka angielskiego
Poradnik

Nauka języka angielskiego – każdy sposób jest dobry?

Sztuka porozumiewania się w językach obcych jest doceniania już od wieków. Już starożytni doceniali osoby, które potrafiły porozumiewać się w dwóch lub więcej językach obcych. W czasach szlacheckich, znajomość języka obcego – wówczas francuskiego było synonimem wyższego pochodzenia, wręcz czymś niezbędnym do funkcjonowania w towarzystwie. Obecnie, kiedy żyjemy w globalnej wiosce, posiadanie umiejętności posługiwania się językiem obcym jest czymś, co nie tylko może, ale ma znaczący wpływ na nasze życie społeczne oraz zawodowe. W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego, a szczególnie języka angielskiego jest bardzo pożądana niemal w każdym zawodzie. Większość pracodawców szukając nowych pracowników, szuka takich, którzy znają język angielski, ale najlepiej w stopniu komunikatywnym, to jest takim, który pozwala na swobodne porozumiewanie się za pomocą prostych słów, na wiele tematów. Nie jest również niczym dziwnym, że równie wielu przedsiębiorców inwestuje już w zatrudnionych pracowników oferując im możliwości podniesienie swoich kwalifikacji, którym ma być nauka języka angielskiego.

Nauka języka angielskiego we Wrocławiu stacjonarnie czy online?

Jeszcze nie tak dawno, by skutecznie nauczyć się języka angielskiego trzeba było brać udział w zajęciach stacjonarnych w licznych szkołach językowych (takich jak np. nauka angielskiego we Wrocławiu). Dla niektórych taka konieczność była dość trudna do przeskoczenia, czy to z uwagi na oddalenie od siedziby jakiejkolwiek szkoły, czy to z uwagi na nietypowe godziny pracy, które uniemożliwiały pobieranie nauki angielskiego w tradycyjnej szkole. Czas pandemii wymusił niejako na szkołach zmianę sposobu nauczania. Pojawiło się w naszym kraju rozwiązanie, znane już z wielu innych krajów – nauka języka angielskiego w trybie online. 

nauka angielskiego

Nauka angielskiego daje możliwość rozmowy z native speakerem.

Początkowo było to rozwiązanie podyktowane kwestiami bezpieczeństwa, jednak szybko się okazało, że mimo możliwości powrotu do nauczania stacjonarnego, wiele osób wciąż jest zainteresowanych nauczaniem online. Nauczanie online daje możliwość przede wszystkim uczenia się gdziekolwiek oraz w terminie dopasowanym do możliwości słuchacza. Niezależnie od tego, czy jest się na wakacjach, czy w domu, wystarczy wygospodarować trochę czasu i chęci by móc uczestniczyć w takim kursie.

Wydawałoby się, że nauka języka angielskiego online jest czymś doskonałym, ale cóż, życie pokazuje, że tak nie jest. Ten tryb nauki wymaga od słuchacze o wiele większej pracy i samodyscypliny. Często bywa, że wypada coś ciekawszego niż lekcje angielskiego, lub po prostu się nie chce uczyć. Ponadto trzeba zwrócić uwagę, że bardzo dużą rolę odgrywają sprawy sprzętowe. Aby w pełni korzystać z zajęć, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt oraz dość szybkie i stabilne łącze internetowe, z czym czasem nie jest łatwo. Jednak kursy angielskiego online cieszą się dużą popularnością również z uwagi na bezpieczeństwo epidemiologiczne. Dla osób, które nie lubią się uczyć online, a jednocześnie chcą zachować daleko idące bezpieczeństwo przygotowano możliwość pobierania nauki hybrydowo, czyli część zajęć jest w trybie online, a część tradycyjnie w siedzibie szkoły.

Intensywna nauka języka angielskiego nie tylko dla zaawansowanych

Czasem bywa, że potrzeba poznania sztuki konwersacji w języku angielskim jest duża, a czasu przeznaczonego na taki kurs jest przerażająco mało. Wówczas do pomocy może przyjść intensywny kurs języka. Oczywiście jest to kurs, podczas którego słuchacz musi się wykazać nieco większą pracą niż w przypadku kursów tradycyjnych, jednak efekty mogą przyjść bardzo szybko. W trakcie tych kursów, nauka języka angielskiego polega na rzuceniu słuchacza na głęboką wodę. Zajęcia są prowadzone prawie wyłącznie w języku angielskim przez doświadczonych lektorów lub przez native speakera. 

Dzięki temu, słuchacz ma możliwość niejako całościowego poznawania języka. Ta metoda przypomina trochę uczenie dziecka – pozwala na poznawanie całościowe zagadnienia, a nie tylko pojedynczych słówek, czy też zasad gramatyki. Wydawałoby się, że są to kursy dla osób zaawansowanych lub przynajmniej takich, które już do czynienia z angielskim miały. Jednak jak pokazuje praktyka, to doskonały sposób na opanowanie języka również dla laików. 

Każdy chętny do poznania języka ma możliwość wyboru w wielu kursach językowych. Wszystko zależy od celu jaki chce osiągnąć, od czasu jaki może poświęcić, w końcu od preferowanego sposobu nauki. Sposoby do osiągnięcia celu mogą być różne, ważny jest jednak sam cel – nauczyć się mówić w języku angielskim.