termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

gdzie jechać na wakacje w polsce
Turystyka

Gdzie jechać na wakacje w Polsce?

Aby przeżyć niesamowite wakacje i zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc, wcale nie trzeba jechać poza granice kraju. Z roku na rok coraz większa liczba wczasowiczów decyduje się na spędzenie wakacji w Polsce, poznając znane i mniej znane zakątki kraju. W naszym kraju wiele jest miejsc, które zapierają dech w piersiach. Mamy wzburzone morze, wysokie góry, malownicze jeziora i cudowne miasta. Pomysłów na wakacje jest wiele, czas można tu spędzić aktywnie i ciekawie. Jakie polskie miejsca wybrać na wczasy?

Wakacje Polska 2021 w najlepszym wydaniu

Wiele osób ucieka na wczasy za granicą, argumentując, że polskie ośrodki nie zapewniają wysokich standardów. Tymczasem jest to wierutna bzdura. W kraju nad Wisłą wcale nie brakuje wysokiej klasy hoteli oferujących wypoczynek w formie all-inclusive. Turyści mogą liczyć w nich na bogato urządzone pokoje, pełne wyżywienie i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Podkreślić trzeba, że obiekty takie znajdują się na terenie całego kraju, nie tylko nad morzem czy w górach. Hotele tego typu znaleźć można miedzy innymi na internetowych portalach rezerwacyjnych i z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Sprawdź: NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI W TATRACH

wakacje polska 2021

Wczasy nad morzem

Warto zacząć od kierunku, który wydaje się najbardziej oczywisty. Polskie wybrzeże rokrocznie oblegane jest przez prawdziwe rzesze turystów, także tych zza granicy. Wakacje nad morzem to doskonały pomysł dla osób, którym nie przeszkadzają tłumy – choć nawet w sezonie można znaleźć tu ciszę i spokój, wystarczy odejść nieco od najbardziej zatłoczonych plaż. Warto także omijać najbardziej popularne turystyczne miejscowości, bowiem w lipcu i sierpniu przeżywają one prawdziwe oblężenie. W nadmorskich miastach nie brakuje różnego rodzaju atrakcji, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, a w urokliwych barach i knajpach można posiedzieć do późnej nocy.

Nie sposób zapomnieć o tym, że polskie morze ma w sobie coś, czego próżno szukać za granicą. Mowa tutaj o pewnej dzikości wzburzonych fal, niespotykanym kolorze i zapachu, który unosi się w powietrzu. Długie spacery brzegiem Bałtyku pozwalają zapomnieć o codzienności, a zachody słońca niesamowicie malowniczo prezentują się na pamiątkowych fotografiach. To właśnie idealne miejsce na wakacje Polska 2021.

Zobacz także: BASENY TERMALNE W POLSCE I ZA GRANICĄ

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Góry

Południe Polski to kierunek szczególnie popularny wśród miłośników górskich wędrówek. Malownicze Tatry to góry o niesamowitym klimacie, na który składają się surowe szczyty, zielone doliny i rozsypane u podnóży gór wioski. Słynna góralska gościnność zadowoli każdego, kto tu przyjedzie.

I chociaż wielu twierdzi, że dzisiejsze góry niczym nie przypominają tych sprzed lat, ponieważ ukierunkowane są głównie na przyjęcie tłumów turystów, to jednak nie ulega wątpliwości – chętnych do wędrówek po górskich szlakach nie brakuje. Niesamowity widok tatr zapada w pamięć i zachęca do powrotu w kolejnym roku. Z pewnością to jedno z najpopularniejszych miejsca na wakacje Polska 2021.

Sprawdź: ATRAKCJE W ZAKOPANEM – WYJEDŹ W GÓRY!

Wakacje w górach pozwolą się zrelaksować, odetchnąć czystym powietrzem i docenić piękno polskiej przyrody. To idealna okazja, by poznać całe bogactwo, jakie oferują góry: kulturę, folklor, lokalne przysmaki i miejscowe zwyczaje. W poszukiwaniu przygód warto odwiedzić mniejsze miejscowości, które jeszcze bronią się przez najazdem turystów.

wakacje polska 2021

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Mazury

Mazury to region, który rokrocznie przyciąga miłośników nie tylko żeglugi, ale także pięknych krajobrazów i dzikiej natury. Kraina malowniczych jezior zapewnia wymarzone warunki dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, pływania, spacerów po lasach i odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Jest to region z wyjątkowo bogatą historią, w którą z pewnością warto się zagłębić, odwiedzając malownicze, mazurskie wsie. Znaleźć tutaj można zarówno miejsca kameralne i ciche, jak i te nastawioną na dobrą zabawę.

Polskie miasta nie mają sobie równych

Osoby, które zastanawiają się, gdzie jechać na wakacje w Polsce, mogą wybrać także mniej oczywiste kierunki. To, że Warszawa, Kraków i inne największe metropolie oferują wiele zabytków i atrakcji, wie każdy. Ale nie każdy wie, jak wiele do zaoferowania mają także inne, nie tak oczywiste miasta.

Położony na Dolnym Śląsku Bolesławiec to zagłębie ceramiki, o której głośno jest na całym świecie. Warto zobaczyć na własne oczy, jak przebiega proces jej produkcji. Niewielki Kazimierz zachwyca urokliwym ryneczkiem, który podbije serce każdego turysty. Warto tu usiąść w jednej z kameralnych kawiarenek i zapatrzyć się na życie niewielkiego miasta.

Takich miejscowości, które warto odwiedzić, jest w Polsce nieskończenie wiele. Może więc najlepszym pomysłem na wakacje będzie objazd po kraju, który pozwoli na poznanie jak największej ilości z nich?