termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

górskie atrakcje w Zakopanem
Porady Turystyka

Atrakcje w Zakopanem – wyjedź w góry!

Stolica Podhala przyciąga bliskością Tatr oraz ciekawymi zabytkami, którym warto się uważniej przyjrzeć. Na jakie atrakcje koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wizyty w tak ciekawym mieście, jakim jest Zakopane? Czeka na nas cała masa atrakcji! Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś, co go zaciekawi. Atrakcje w Zakopanem są dostosowane do różnych przyjezdnych: rodzin, znajomych, par i wycieczek z zagranicy! Sprawdźmy więc, na co warto zwrócić uwagę.

Zimowa Stolica Polski

Zakopane, często określane mianem zimowej stolicy Polski, to atrakcyjny kierunek dla tych, którzy kochają górskie wycieczki. Kuszą pobliskie Tatry, choć i niewysokie Pasmo Gubałowskie daje wiele możliwości miłośnikom aktywnego wypoczynku. Dla tych, którzy preferują mniej aktywne formy spędzania wolnego czasu, popularnym celem spacerów stają się Krupówki. To jeden z najsłynniejszych deptaków w Polsce, a jednocześnie – serce Zakopanego. Przy tej ulicy znajduje się wiele ciekawych placówek muzealnych, dzięki którym można lepiej poznać Tatry oraz zdobyć wiele ciekawych informacji na temat góralskiego folkloru. Dla tych, którzy chcą poznać Zakopane i tradycje tego miasta, ważnym punktem w programie wycieczki po jego terenie stanie się Willa Koliba oraz mieszczące się w niej Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Inną perełka drewnianej architektury jest Willa Atma, w której znajduje się wystawa poświęcona Karolowi Szymanowskiemu.

atrakcje w zakopanem

Atrakcje w Zakopanem nie tylko zimą!

Atrakcje w Zakopanem obejmuję więc zarówno aktywności sportowe, jak i możliwość spokojnego wypoczynku. Co więcej, znajdziemy tutaj coś do robienia o każdej porze roku! Oczywiście najwięcej ludzi zjeżdża do Zakopanego zimą. Wtedy to otwarte są stoki narciarskie, lodowiska oraz organizowane są kuligi. Jednak latem także można udać się na wycieczkę w góry, skorzystać z pięknych tras spacerowych czy też rowerowych. Oprócz tego mamy wiele ciekawych muzeów czy też restauracji! Gastronomia to kluczowy punkt Zakopanego. Oscypki, moskole czy też pyszne, regionalne dania czekają w wielu lokalizacjach.

Sprawdź: GDZIE JECHAĆ NA WAKACJE W POLSCE?

oscypki zakopane

Są tutaj także świetne cukiernie i kawiarnie, w których można skosztować pysznych ciast i kaw. Blisko Zakopanego można znaleźć także idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. Mowa tu o basenach termalnych! Jest ich kilka, a więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.termabialka.pl/baseny-termalne/.

krupówki atrakcje w zakopanem

Ruszaj w góry! Nie tylko dla aktywnych

Zakopane to oczywiście masa szlaków, wyciągów i stoków. Mamy tutaj możliwość zwiedzenia naprawdę niesamowitych miejsc i zobaczenia zapierających dech w piersiach widoków. Jednak wcale nie trzeba być sportowcem. Można skorzystać z kolejki górskiej na Kasprowy Wierch!

kolejka na Kasprowy Wierch Zakopane atrakcje

Miłośnicy górskich wędrówek koniecznie muszą udać się na Morskie Oko. Są tutaj także bardziej wymagające trasy. Każdy może dobrać poziom trudności do swoich umiejętności i kondycji.

Sprawdź: NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI W TATRACH

Sakralne atrakcje w Zakopanem

W gronie zakopiańskich zabytków sakralnych rolę bardzo ważną odgrywa Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Powstało ono po zamachu na Jana Pawła II, jako votum za uratowanie jego życia. Głównym przedmiotem kultu jest tu Matki Bożej Fatimskiej, która do Zakopanego trafiła z odległej Fatimy.

krzeptówki atrakcje w zakopanem

Na uwagę zasługuje też kaplica na Jaszczurówce, będąca wspaniałym przykładem wykorzystania stylu zakopiańskiego w architekturze sakralnej. Koniecznie trzeba też odwiedzić Stary Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa, w sąsiedztwie którego rozciąga się jedna z najpiękniejszych nekropolii w Polsce. To Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, na którym spoczywają m. in. Tytus Chałubiński, Sabała, Kornel Makuszyński oraz Witkacy.

Atrakcje w Zakopanem dla najmłodszych

Zakopane to również liczne atrakcje, które powstają z myślą o najmłodszych turystach. Jedną z nich jest „Domek do góry nogami”, który na mapie miasta pojawił się w 2010 roku. Dla wszystkich turystów ważnym obiektem jest Wielka Krokiew – skocznia narciarska im. Stanisława Marusarza, na której ponad 20 lat odbywają się tu zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

wielka krokiew zakopane

Kolejnym obiektem, który koniecznie trzeba zobaczyć w Zakopanem, jest pomnik Tytusa Chałubińskiego i Jana Krzeptowskiego-Sabały, wykonany według projektu Stanisława Witkiewicza. W tym miejscu można przypomnieć sobie o Tytusie Chałubińskim – lekarzu i miłośniku przyrody, który uchodzi za odkrywcę Tatr, oraz o znanym gawędziarzu i muzykancie, Janie Krzeptowskim – Sabale.

Zakopane to wyjątkowe górskie miasto

Atrakcje, którymi może się pochwalić Zakopane, mogą oczarować każdego z nas. Kto postanowi spędzić wczasy w tym mieście, ten na nudę z pewnością narzekać nie będzie. To wyjątkowe miasto, na terenie którego dobra zabawa czeka na nas bez względu na pogodę i porę roku. Warto wybrać się tutaj na chociażby na weekend. Można poznać zarówno tętniącą życiem, gwarną stronę miasta, jak i te pełną spokoju i natury. Każdy może zdecydować, co jest dla niego lepsze! Tak więc nie zwlekaj i przekonaj się, jakie atrakcje w Zakopanem 2021 na Ciebie czekają! Z roku na rok pojawiają się nowe miejsca, które musisz odwiedzić!